| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intimpla dupa moarte? Cum credeti?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Pentru că nu-i putem întreba pe cei decedaţi dacă există ceva după moarte, nu ne rămâne decât să încercăm să ghicim ce se întâmplă. Pe de o parte sunt cei care presupun că nu există viaţă după moarte, presupunere ce nu poate fi neapărat dovedită. De cealaltă parte, din prisma newtoniană/einsteiniană sau a teoriei cuantice, nu există niciun motiv să credem că avem doar o singură şansă la viaţă. Este posibil ca viaţa să fie „reciclată" la infinit. Hans Moravec, cercetător în domeniul inteligenţei artificiale, a afirmat că neobsevarea Universului este imposibilă: trebuie să fim în viaţă şi să observăm Universul într-o formă sau alta.

2 răspunsuri:
| nimenisinimik a răspuns:

Eu cred ca era exact ca inainte sa te nasti, adica nimicbig grin

| Vladd97 a răspuns:

Trebuie sa iti faci tu o parere daca esti in dubii cu crestinismul si cu Dumnezeu. Eu personal nu stiu. Ma gandesc ca ar fi un rai si un iad. Dar nu prea cred in religie. Cred doar intr-un creator al lumii. Fizic, dupa moarte nu te mai misti, putrezesti etc. Spiritual nu cred nimic concret.