| LolitaHaze a întrebat:

Ce se invata in clasa a 6-a la romana si mate?

FUNDA

4 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Clasa a 6a este cea mai usoara, parerea mea. La matemarica faci geometrie. Oricum va fi usor, bucura-te de generala, atunci cand pleci la liceu o sa-ti mai doresti sa mai fi acolo.
*-*

| mimiwewem a răspuns:

Ore ușoare.

| Liiia7 a răspuns:

Pai la geometri o sa fie super mie mi-a placut. Se face paralelismul si cazuri de congruenta iar la algebra: Numere cu virgula si numere intregi pozitive si negative. La romana o sa fie usor: Predicatele, atributele, subiectele... Funda?

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Eu am terminat a 6a, la limba romana o sa fie foarte usor, in plus de a 5a vei invata doar cateva figuri de stil si alte lucruri usoare, mai mult recapitulare din a 5a. La matematica va intervenii geometria care mie sincer mi-a dat mari batai de cap, ma descurc doar la nivel de baza.Trebuie sa o intelegi de la inceput, altfel nu ii faci fata.Nu e foarte greu, dar trebuie' sa inveti. Si la algebra va fi usor, mai usor decat in clasa a5a dupa parerea mea. Poti cauta si pe net si vei gasi sigur o lista cu tot ce vei face :*. O zi buna.