| GabiAlin234 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă am 15 ani,iar un prieten a făcut o farsa la telefon, iar părintele a decis să meargă la politie?

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Exact, îi vor spune să dispară din peisaj.

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o decizie foarte buna a parintelui, de a oprii farsele venite de la neaveniti.

| Violleta2022 a răspuns:

Spui ca ai trimis o filmare video la 5 prieteni si in final a ajuns la parintelui acelui copil pacalit.
Daca acel video era cu pornografie, atunci vei putea face puscarie juvenila, pentru stocare si propagare de material pornografic.

| GabiAlin234 explică (pentru Violleta2022):

Nu este nimic pornografic, pur și simplu o farsa la telefon

| Kompany a răspuns (pentru Violleta2022):

E doar o farsa la telefon acel clip fiind postat de mine happy, inainte sa dai "verdictul" final ia in calcul ca ma-sa s-a dat politista de la sectia 5 in acelasi apel si ca ta-su ne ameninta cu "o sa va fac eu sa uitati acest numar" si d-astea, deci pana la urma patim ceva sau nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kompany):

Nu ne intreba pe noi daca patiti ceva, odata ce noi nu putem ghici in stele daca parintii aia vor lua attudine si vor contacta Politia. Asta este decizia lor.
Voi veti fii chemati la politie sa dati declaratie, daca ei au actionat,

| dullcat a răspuns:

In locul tau mi-as ocupa timpul cu altceva, lasa farsele cu vibe de 2003.

| anonim3248 a răspuns:

Nu e nimic grav ce ai făcut.

| GabiAlin234 explică (pentru anonim3248):

Poți să îmi explici te rog ce ai vrut sa spui?

| anonim3248 a răspuns (pentru GabiAlin234):

Că dacă se ducea la poliție cine ai spus îl trimiteau la plimbare.

| GabiAlin234 explică (pentru anonim3248):

Cred că ai în înțeles că a mers la san marco sa ii întrebe de comanda. Nu a mers fizic, totul a fost telefonic și și-a dat seama că este o farsa

| anonim3248 a răspuns (pentru GabiAlin234):

Și tu nu ai înțeles ce am scris.

| GabiAlin234 explică (pentru anonim3248):

Scuze,dar sunt panicat

| anonim3248 a răspuns (pentru GabiAlin234):

Ăia de care spui tu nu se ocupă de treburi serioase și fac ca ceva să fie altceva ca să nu muncească ei.

| GabiAlin234 explică (pentru anonim3248):

Adică vrei sa spui că acei oameni care o sa fie anunțați de părinte nu o să facă nimic? Oricum mi-am învățat lectia

| GabiAlin234 explică (pentru anonim3248):

Ok sa speram că așa se va întâmpla!

| anonim3248 a răspuns (pentru GabiAlin234):

Exact, îi vor spune să dispară din peisaj.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ce farsă a făcut? De sa ajuns în situația aia

| GabiAlin234 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

A sunat un coleg de clasa apoi s-au dat drept om care lucrează la sanmarco, punandu-l să confirme o comanda neexistenta. Nu i-a cerut nicio informație, iar băiatul care a sunat a spus o adresă inventata

| GabiAlin234 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Părintele nu știa cine a făcut farsa până când am trimis o filmare pe un grup, iar filmarea a ajuns la părinte. Întrebarea e, eu o sa pățesc ceva daca am trimis filmarea pe un grup de whatsapp unde erau 5 prieteni? Se pune că am contribuit la farsa, sau doar persoana care a sunat

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru GabiAlin234):

Ești capul la infracțiune boss îți meriți soarta faci rău rău vezi am eu tot zis și explicat de en ori faci rău ai intenți bolnave și de a-ți bate joc de oamenii păi rău vezi el nu Doarme niciodată tu poate îți pui capul pe perna și dorimi da el te vede din privarea nu-i nu iese nimeni și dacă faci rău rău vei întâlni în viața și rău îți va merge căci faci rău

| GabiAlin234 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Problema e că nu eu am făcut farsa

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru GabiAlin234):

Poți tu acum sa ma minți cât vrei ca eu știu sigur ce ai făcut deja și spui singur ce ai făcut te-ai dat de gol kid singur

| GabiAlin234 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Am dovada că nu am făcut eu farsa. Eu pur și simplu am fost prezent când a făcut-o băiatul, iar eu nu aveam nicio treabă cu ce vrobea. Nu știu pentru ce vrei tu sa ajungem la închisoare cat timp o singura persoana a fost de acord cu farsa, iar de bătut joc, oricum băiatul ala nu pune chestii de genul la suflet

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru GabiAlin234):

Ma de primează când când ma gândesc numai cât de răi puteți fi - _-

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Acuma bine ar fi frumos sa mergeți toți de mână în grup așa cu tot cu watap ul vostru vrea câțiva ani așa 5 nu mult la închisoare și sa vedeți cum este sa va bate joc de oamenii și sa faceți glume pe seama lor când ei nu vau făcut nimic și nu au avut intențile pe car voi le aveți cu ei și glumele pe seama lor chiar mași bucur sa va vad în închisoare ma jur pe tot ce am mai scump pe lumea asta și în inima mea 2 luni eu ma vad aduc pachetul și pijamalele și sa va bage cu pedofili în cameră sa vedeți cum este bătaie de joc la adresa oamenilor nevinovați du miași fi dorit răul vostru dar voi vi-l cereți eu vad asta ca căutați cu lumânare pușcăria

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, nu își bat capul polițiștii cu așa ceva. Abia se ocupa de cazurile serioase, de rapire, abuzuri, disparitii etc.