| prpr201010 a întrebat:

Ce se poate întâmpla daca m-a prins pe mime si inca 2 colege doamna de serviciu ca chiuleam in baie?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca v-a prins doamna de serviciu nu se va intampla nimicwinking

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Simpatic):

Depinde.Eram in clasa a VIII-a.Venisem de la ora de educatie fizica.Clasa nostra era cu intrare in alta clasa.Profesara cu care nu a venit.In fata catedrei era nr 2(iti dai seama ce)Am vrut sa iesim din clasa, dar nu e-au dat voie sa iesim pe usa.Asa ca iesit pe geam, ca aveam clasa la parter.Eu si cel putin jumate din clasa.Din pacate pentru nooi ne-a vazut femeia de serviciu si ne-a spus directorului.Ne-a adunat in curtea scoli.Pe baieti i=au pus sa faca cateva ture de curtea scolii(destul de mare), iar pe fete sa aduca la scoala 3 kg de muguri de brad. Tata a cules pentru mine, dar cred nici acum nu stie de ce..Au trecut vreo 40 de ani, dar parca a fost ieri.De alfel eu am fost cumintica.

| Simpatic a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Interesanta intamplare! mi-a placut
frumos ca intamplarea ta a fost in zona de munte
la noi astia cae traim printre fiare si betoane ne-ar fi pus directorul sa-i aducem tigari
imi amintesc un episod cand eram mare macho ca ieseam cu tigara in gura pe scarile liceului chiulind happy prin clasa a 10-a era mare lucru sa ai atata tupeu, mai ales la liceul "comunist" pe care l-am facut eu, unde erau drastici cei din administratia liceului

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Simpatic):

Astazi a nins toata ziua, ninge si acum.

| Simpatic a răspuns (pentru Fatamuntilor):

E misto, noi cei care locuim printre blocuri ce sa facem? laughing
acum nu vreau sa supar dar eu sunt mai mult fan mare si soare, pentru mine frigul si muntele imi aduce un feeling de tenebră, bineinteles ca am exagerat pentru a da o nota asemanatoare cu "plumb" a lui bacovia
fain si muntele insa pentru mine soarele caldura si marea sunt mai sus cu o treapta in preferinte!

| Violleta2022 a răspuns:

Raport la diriginta si nota scazuta la purtare, asta sunt pedepsele.

Probabil ca diriginta va chema si parintii vostri la scoala, sa-i inforeze cu privire la chiuleala voastra.

| Cosmin3412 a răspuns:

Poate va pune la curățenie?