| elen123 a întrebat:

Buna, eu vapez si vorbeam in clasa despre asta cu cineva. Aparent, m-a auzit un paracios… Care nu stia ce este vape, dupa a aflat. L-am mintit ca de fapt nu cumpar vape ci niste mentosane, pe care nici nu le iau pentru mine, ci pentru o alta fata… Mi-e sa nu ma spuna la Diriga. Daca ma spune la diriga ce se poate intampla? Tin sa mentionez ca, diriga nu m-a prins vapand in baie sau oriunde, nu m-a prins.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Atat timp cat nu te prinde diriga cu vape nu ai ce sa patesti, avand de aface cu copii paraciosii sunt la ordinea zilei, adultii nu iau in seama tot ce aud laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Pai vaparea si detinerea unui vape este ILEGALA si interzisa copiilor / minorilor sub 18 ani.

Pornind de aici poti avea probleme serioase cu scoala, cu parintii sau cu Politia, daca ai vape-ul la tine sau fumezi la baie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti mai aduci jucaria la scoala si negi. Aia e.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ca diriginta ii va spune mamei tale, in cazul in care ajunge informatia la urechile ei. Daca vrei sa nu ajungi in asemenea situatie, atunci fie renunti fie nu mai fumezi la scoala.

| elen123 explică (pentru dullcat):

Buna, eu nu fumez la scoala, dar paraciosul stie ca eu vapez. Daca diriga imi verifica ghiozdanul si vede ca n am nimic in el, dar paraciosul o sa continue sa zica ca vapez la scoala, care o sa fie consescintele daca chiar nu mi gaseste nimic, dar acel coleg totusi ma acuza? Il va crede pe el?

| dullcat a răspuns (pentru elen123):

Probsbil ca da, i se va da crezare colegului, pe motivul ca daca nu fumai la scoala nu aveai vape-ul in ghiozdan, ci acasa.

| elen123 explică (pentru dullcat):

Si chiar daca nu l am la scoala, tot ii spune mamei? :/

| dullcat a răspuns (pentru elen123):

Nu stiu, ramane pentru tine sa afli.Ar trebui sa constientizezi ca fumatul e pentru adulti, nu pentru copii.Atat timp cat fumezi, trebuie sa iti asumi, nu se poate sa iei numai partea distractiva si aerul cool (care apropo, nu exista), iar cand intri in belele si sa te comporti ca un copil care nu stie cum sa se ascunda de parinti.Trebuie sa te comporti tot ca un adult.