| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnificatie are atunci cand visezi in viitor? si cea ce visezi se indeplineste? dau funda celui mai bun raspuns

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Visurile nu au treaba cu realitatea.

| Emazio a răspuns (pentru mgtow):

Pai si cand visezi ceva si adoua zi se intampa?

| mgtow a răspuns (pentru Emazio):

Mie nu mi s-a intamplat asa ceva doar in caz ca esti optimist se intampla. Nu ti-ai dat seama ca atunci cand esti pesimist totul e pe dos? Asa fiind optimist totul merge bine.

| Emazio a răspuns (pentru mgtow):

Mie mi s-a intamplat de mai multe ori, dar cand visezi nu ai cum sa fi pesimist sau optimist ca nu ai control asupra creierului, partea creierului care andeste raliatea sau cam asa ceva in timpul somnului se opreste

| CryssCrySta a răspuns:

Probabil o coincidenta sau poate esti medium.

| Sabinutza16 a răspuns:

Eu una sunt credincioasa si in scriptura scrie clar ca visele au o semnificatie apartele, spune ca prin visele comunica Dzeu cu noi.Nu e mirare ca se ineplinesc visele, insa nu toate se indeplinesc! Fa-ti un jurnal cu vise happy si acolo scrie de fiecare data ce ai visat daca ti minte bine visul si incearca sa o descifrezi! Nu recomand siturile cu vise etc sunt doar niste tampenitongue Daca dumnezeu iti comunica ceva ti-l comunica in asa fel ca uh sa-l poti descifra si asa e mai bine. Sper ca te-am ajutat :* Numai binehappy

| Emazio a răspuns (pentru Sabinutza16):

Eu sunt ateu.Nu mia cred demult in dumnezeu.

| Sabinutza16 a răspuns (pentru Emazio):

Pacat! Uh pierzi caci El i speranta tuturor! Cum poti sa traiesti fara El chiar nu inteleg, noi Il mai neglijam dar totusi undeva crede-ma ca exista, mie una mi-a dovedit-o de mii de ori asta caci la suferinta El a fost alaturi de mine, El ma indrumat si m-a ajutat, si nu ma intreba dc caci iti voi raspunde ca "am simtit asta "! Si nici nu vreau sa cred alceva!

| Emazio a răspuns (pentru Sabinutza16):

Pai si atunci dc dumnezeu ar vorbii cun necredincios?

| Sabinutza16 a răspuns (pentru Emazio):

Poate tine la tine si vrea sa te aduca pe calea cea buna! happy ma bucura chestia asta! Sper ca vei fi fericit orice ar fi, dar cred din rasputeri ca, cu El vei fi mai fericit! Nici eu nu cred in biserica si in chesti de genul asta, eu pur si simplu cred in El! Vb cu el zilnic etc! chiar te provoc sa incerci happyPoate vei gasi raspunsul clar la intrebarea tah de mai sus!

| Emazio a răspuns (pentru Sabinutza16):

Parca dumnezeu interzise ca ingeri sa faca copii cu muritorii si sa se ataseje de ei, el de ce s-ar atasa de un muritor?

| Sabinutza16 a răspuns (pentru Emazio):

laughing Da ti se pare la fel?, nu cred ca ai facut o comparatie potrivita! Ingeri sunt creati de Dzeu ca sa ne apere pe noi etc, nu ca sa faca copii cu muritorii, El a interzis acest lucru lor! Iar tu dragutzule esti creat de Dzeu ca sa traiesti pe Pamant, El ti-a zis ce sa faci si cum sa faci sa-ti fie bine dar in acelasi timp ti-a dat si posibilitatea sa alegi, deci in concluzie Dzeu ne-a creat pe noi "muritori" ca sa traim, sa alegem si mie mi se pare acest lucru un prilej! El e atasat de fiecare dintre noi fie crezi in El fie nu si daca El considera ca meriti sa primesti o sansa atunci sigur nu e ceva intamplator! Amuzant e ca El crede in tine si te vrea alaturi de El, vrea sa fi un om bun, sa-i mai zici si uh gen "Hey Tata ceresc, sunt bine, multumesc ca m-ai ajutat azi sau uite azi mi s-a intamplat x lucru "! Chiar nu te-ai gandit la asta?

| Emazio a răspuns (pentru Sabinutza16):

Pai dumnezeu daca chiar stie el ganduri am eu in cap,nu prea mar simpatiza, el simpatizeaza si oameni deastia?, nu ma refer la ceva sexual sau ceva de genu