| neacsumihai54 a întrebat:

Ce simtit atunci cand va indragostiti de cineva?big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa ma mai indragostesc, la cate esecuri am avut nici nu mai vreau sa aud de femei.

| Corina a răspuns:

Cand esti indragostit de cineva simti niste fiori in stomac, un fel de fluturasi care nu-ti dau pace, tremuri, vibrezi, inima incepe s-o ia la galop, te imbujorezi cand persoana respectiva este in preajma ta. Iubirea e un sentiment inaltator, care iti da aripi, te face sa visezi si te ajuta sa vezi viata in roz. Iubirea inseamna deopotriva bucurie si suferinta, lacrimi si zambete, dragoste si ura. E ca un drog de care devii dependent. Este greu sa iubesti, dar e frumos, e placut. Simti ca traiesti cu adevarat, dar problema e ca de obicei iti dai seama ca iubesti atunci cand ai pierdut persoana draga, sau esti pe cale sa o pierzi. Si numai dupa aceea iti dai seama ca ai gresit! Cand iubesti devii orb, nu te mai intereseaza de trecutul persoanei dragi, ci numai de prezentul conteaza. Nu te intereseaza ce zice lumea, ce zic prietenii, tu nu mai ai ochi decat pentru iubirea ta. O vezi si o simti pretutindeni. Ai impresia ca viata fara el/ea nu are rost. Iubirea nu se gaseste la fiecare colt de strada. De aceea iubirea trebuie pretuita si respectata. Atat iubirea cat si persoana iubita! Ar fi mult mai multe de spus despre iubire si despre cum e cand iubesti, dar nu mi-ar ajunge o viata ca sa-ti zic.
"Si totusi exista iubire/ Si totusi exista blestem/Dau lumii, dau lumii de stire/ Iubesc, am curaj si ma tem", spunea marele nostru poet Adrian Paunescu (Dumnezeu sa-l odihneasca!)
Uite si un link cu versuri despre iubire:
http://www.mesaj-dragoste.ro/categorie-versuri-de-iubire
http://www.yuppy.ro/articol/Relatii/1935/10-semne-ca-esti-indragostit.html

| Anemona a răspuns:

Pai simti ca ai face orice pentru persoana respectiva si te gandesti fara oprire la ea. orice lucru iti aduce aminte de ea. cand nu o vezi iti e dor si cand e cu tine esti cel mai fericit de pe pamantbig grin

| Alessandra_6898 a răspuns:

Emotiihappy!

| WiPi a răspuns:

Imi vine s ma dau cu capul de pereti de emotie laughing

| Andreea_4778 a răspuns:

Eu una sunt indragostitahee hee
Cand l-am vazut pentru prima data si mi-a zis daca vreau sa ne cunoastem mai bine am acceptat.Am inceput sa simt ceva pentru el chiar daca il stiam de putin timp:-)).
Tot timpul ma gandeam la el, chiar daca il vad si peste jumatate de ora plec, imi este dor de el.In prezenta lui ma simt cea mai fericita din lume, atunci cand e suparat simt ca se rupe sufletul in mine... Chiar daca a trecut foarte mult timp, inca simt fluturasi in stomac, inca tremur cand ma tine in brate:-)).
Iar atunci cand e suparat din cauza mea, imi vine sa intru in pamant:-((. As face orice ca el sa fie fericit:-)
Cred ca asta simti atunci cand iubestilaughing...Asta simt eu si cred ca sunt multi:-)
Oricum, majoritatea lucrurilor pe care le simti cand esti langa persoana pe care o iubesti nu poti sa le exprimi in cuvinte:-)