| BogdanAnonim a întrebat:

De ce credeti ca o fata de care imi place nu mai imi raspunde la mesaje (nu a dat nici seen), daca la primele mesaje a raspuns. Ce credeti ca ar trebui sa o intreb?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RB26DETT a răspuns:

Nu este interesata de tine, nu stii sa-i atragi atentia, usor usor las-o, nu-i da de inteles ca esti disperat trimitandu-i mesaje mereu, nici de reprosat sa nu-i reprosezi ca de ce nu raspunde, pur si simplu las-o in apele ei, daca te placea vorbea cu tine, se mai baga ea in seama si nu-ti facea faze de astea, am trecut prin experienta asta de mai multe ori, crede-ma ca nu ajungi nicaieri daca-ti face faze de astea, eu zic sa nu te mai stresezi, daca vrei neaparat sa te convingi spune-i sa va intalniti si vezi atunci ce se intampla.
Asta e, femeile-s greu de inteles, eu nu-s genul de om disperat dupa ele, nu-mi prea bat capul daca le simt ca nu au chef de mine, nu insist, daca insist va crede ca-s un disperat si ma pun intr-o pozitie mai proasta in ochii ei.

| BogdanAnonim explică (pentru RB26DETT):

Ai putea sa-mi spui cum as putea sa-i atrag atentia, pana acum am vorbit o zi (2-3 mesaje) si a doua zi s-a intamplat asta, inca nu am reusit sa aflam daca avem lucruri in comun.

| RB26DETT a răspuns (pentru BogdanAnonim):

I-ai dat de inteles ca viata ta nu e suficient de interesanta incat ea sa intre in ea, cand vorbesti cu fetele nu trebuie niciodata sa te plangi de neajunsurile vietii, sa-ti arati slabiciunile, toate vor un barbat alfa, unul care este sigur pe el, unul care are incredere de sine, care se simte bine in pielea lui, care are totul sub control, care stie sa se distreze, sa-si umple timpul liber in mod placut si util, fetele vor ceva interesant, sunt dinamice in general, tu trebuie sa le arati cat de bine o duci, cat de ocupat esti facand tot felul de lucruri tari, lucruri cool dar sa n-o faci in modul urat adica sa-i faci in ciuda cum ar veni, pe langa asta trebuie sa fii sigur pe tine.

Alta treaba, fetele te testeaza, mereu te testeaza, intr-un mod subtil dar o fac mereu, cand discutati interese de exemplu, tie iti place un gen de muzica, ei ii place alt gen si zice ca nu-i place genul tau pentru ca x, in momentul ala daca tu ii spui ca 'ei bine, nu prea ascult des, din cand in cand' sau si mai rau 'de fapt stii ce, nu prea-mi place genul ala de care ti-am zis' automat ea va sti ca tu te lasi controlat de altii, te lasi influentat de altii foarte usor, urmaresti ceva, vrei neaparat sa o convingi ca esti asa cum vrea ea sa fii, tu trebuie sa-i arati ca iti place ce i-ai zis ca-ti place, trebuie sa-ti 'aperi' hobby-urile, placerile, trebuie sa-i arati ca nu-ti pasa ca ei nu-i place genul ala pentru ca tie-ti place prea mult sa-ti pese de opinia altora, dar asta o faci intr-un mod mai subtil nu-i zici urat, n-o faci sa se simta prost! :))
Daca incepe sa vorbeasca de alti baieti sa nu cuma sa pari gelos, sa nu-i dai de inteles ca esti gelos pe ei, las-o sa vorbeasca despre ei, razi da-i dreptate, fa-i jocul, sa nu cumva sa incerci sa-i pui intr-o postura mai proasta pe aia spunandu-i diverse lucruri rele despre ei, tu fa-i jocul, las-o sa-i laude, ea te testeaza.
Daca ea iti raspunde greu la mesaje, asa sa-i raspunzi si tu, daca ea iti raspunde in 4-5 ore tu sa nu-i raspunzi imediat imediat ce-ti trimite mesaj, atunci ii dai de inteles ca esti disperat, fa-i acelasi 'tratament', o lasi cateva minute bune acolo fara sa-i dai seen si dupa ii trimiti mesaj, nu pare ok dar crede-ma ca nu-i ok ca ea sa te lase sa astepti si tu sa-i raspunzi instant, platesti cu aceeasi moneda.

Cat despre vorbit cu ea, fetele vorbesc despre tot felul de lucruri, nu ca baietii, baietii sunt scurt si la obiect, mie unul nu-mi prea place vorbaraia multa si de-aiurea dar pentru fete vorbitul este foarte important, dar sa fie de calitate, nu de-aiurea, palavrageala ieftina, vorbitul asta necesita experienta, tot vorbesti tot vorbesti si-ti dai seama ce si cum vor fetele, in general nu le place sa te vada ca te plangi de ceva ce nu-ti convine sau mai stiu eu ce.
Incearca sa vorbesti cu ea despre subiectele ce o intereseaza, nu intra in detalii de-aiurea pe subiecte necunoscute de ea, pe scurt nu o plictisi cu tot felul de nebunii din domenii necunoscute de ea si mai ales ce n-o intereseaza, o plictisesti si asta nu-i bine, fetele nu cauta tipi plictisitori, vorbeste despre pasiunile ei, arata-te interesat dar nu in modul ala in care ai parea dubios si ciudat. In timp iti dai seama exact cum trebuie sa vorbesti cu fetele, iti trebuie doar experienta, vorbeste cu cat mai multe posibil, fa-ti cont pe tinder si baga acolo vorbesti cu fete pan' nu mai poti, asa prinzi experienta, stii cam ce vor, ce nu vor, cand incep sa e ignore stai sa te gandesti cu ce ai gresit de s-a ajuns la asta, de cele mai multe ori nu esti suficient de interesant pentru ele/au gasit pe altcineva mai bun. Fete sunt multe pe lumea asta.
https://www.youtube.com/user/RSDMaximilian uita-te pe canalul asta, sper ca stii engleza, te va ajuta enorm!

| BogdanAnonim explică (pentru RB26DETT):

Ms pentru raspuns si pentru site, as vrea sa-i mai dau un mesaj acelei fete sa vad daca nu a vazut mesajul sau daca nu vrea sa mai vorbim, dar nu am nici o idee ce as putea sa-i scriu, daca ma poti ajuta cu o sugestie?

| RB26DETT a răspuns (pentru BogdanAnonim):

Trimite-i o imagine amuzanta, nu stiu, vezi daca te baga sau nu in seama atunci, daca intreaba de ce i-ai trimis imaginea ii spui ca pur si simplu ti-a placut si ai vrut s-o vada si ea, daca doar trimite niste emoji-uri cu hahaha si dupa nu mai zice nimic incearca atunci sa o intrebi ce mai face si alte de alea, ar trebui sa-ti dai seama usor daca nu mai e interesata de tine, va raspunde greu, va raspunde cu mesaje scurte, nu va prea aduce subiecte de discutie, va incerca intr-un mod subtil, probabil, sa duca la sfarsit conversatia/va gasi o scuza sa incheie conversatia.
Am patit la fel ca tine, ii trimiteam mesaj si le ignora toata ziua, fara sa dea seen, am zis ca e ocupata dar s-a repetat de multe ori faza asta si mi-am dat seama ca nu-i interesata asa ca am zis pas, din cand in cand mai vorbim dar rar si cate putin, clar nu mai e interesata, clar nu iese nimic din asta, m-am impacat cu ideea.