| BogdanAnonim a întrebat:

De ce credeti ca o fata de care imi place nu mai raspunde la mesaje(nu a dat seen), dupa ce la primele mesaje mi-a raspuns, ce credeti ca ar trebui sa o intreb?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posbil sa nu mai vrea sa te bage in seama si evita sa se mai uite la mesajele tale.

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa te conformezi si sa nu mai insisti.
Daca vei insista, e posibil sa te considere disperat, si nu vrei asta.

Acum, analizand ce ai mai precizat pe la aceasta intrebare, observ problema: "i-am dat doar doua mesaje pana acum iar la cel la care nu a raspuns am intrebat-o daca vrea sa vorbim pe mess sa ne cunoastem si apoi daca ne intelegem poate iesim la un suc sau film."
Te-ai grabit sa-ti impartasesti intentiile tale, astfel, ai distrus tot misterul care ar fi trebuit sa te ajute.
Sa fac o comparatie, ceea ce ai facut tu in convorbirea cu ea, e ca si cum ai pune temelia unei cladiri, mai apoi ii pui direct acoperisul, asa a fost si in situatia ta, ai sarit peste esential.
Data urmatoare vorbeste in prealabil ceva timp cu persoana respectiva, macar 5 minute, dar 5 minute folosite cu cap, cu o discutie mai altfel fata de discutiile de care are parte zilnic de la alti 5 tipi.

Data urmatoare, iti recomand sa sari peste partea asta cu impartasitul intentiilor.
Vorbeste cu ele ca si cum nu ai avea niciun interes, asta daca vrei sa ai sanse mai mari la succes.

| Deriol a răspuns:

Fata aceea poate e plecata, poate are niste probleme personale, si nu-ti poate raspunde momentan, mai asteapta si nu-i mai da mesaje, daca o vezi totusi ca este activa pe platforma pe care-i trimiti tu mesaje(asta daca-i trimiti pe whatsapp/Facebook) atunci e clar ca poate nu este interesata sa vorbeasca cu tine sau a deranjat-o ceva din ce i-ai spus, eu zic ca cel mai bine este sa mai astepti si daca tot nu-ti va raspunde ai 2 variante:
1.Treci peste! Nu te leaga nimic de fata aia si cu siguranta nu este singura fata frumoasa/care te atrage/e potrivita pentru tine.
2.Lamureste situatia: intreab-o direct de ce nu-ti mai raspunde, daca a deranjat-o cu ceva ce i-ai spus, daca este bine, daca s-a intamplat ceva.
De cele mai multe ori este bine sa fii direct, nu o lua pe ocolite ca doar pierzi timp si te dezamagesti.
Bafta!

| BogdanAnonim explică (pentru Deriol):

Ms de raspuns, a mai fost activa o data de cand i-am dat mesajul, nu cred ca a deranjat-o ceva pentru ca i-am dat doar doua mesaje pana acum iar la cel la care nu a raspuns am intrebat-o daca vrea sa vorbim pe mess sa ne cunoastem si apoi daca ne intelegem poate iesim la un suc sau film.

| kaitoo a răspuns:

Poate are treaba si nu poate sa raspunda, sau nu le-a vazut.
Daca nu reusesti nimic, alta! big grin

| BogdanAnonim explică (pentru kaitoo):

As vrea sa o mai intreb ceva sa vad daca nu a vazut mesajul acela sau daca nu mai vrea sa raspunda, ai putea sa-mi dai o idee de mesaj?