| Love24Love a întrebat:

Ce stiti despre citirea bibliei? Adica meri la un popa si iti citeste biblia?

2 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

E un lucru bun daca vrei sa studiezi biblia. biblia este Cuvantul Lui Dumnezeu.prin ea afli Adevarul,conditia de mantuire, ea te ivata cum sa ai o relatie corecta cu celelate persoane, norme morale etc. Nu mergi la un preot si ti-o citeste. o cumperi(costa in jur de 45 lei) si o citesti acasa in liniste.dar nu pe nerasuflate ca pe un basm.biblia trebuie inteleasa in esenta.in mare parte ea ne trasmite mesajul prin pilde.

| TrandafiRoşu a răspuns:

Cel mai bine ar fi să ţi-o citeşti tu, nu un popă.