| 4827 a întrebat:

Ce superstitii se practica la voi de revelion? Vreau raspunsuri din diferite zone ale tarii. Dau funda :d.

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

1. Daca primi care vin sa te ureze sunt fete o sa ai un an plin de ghinioane, daca primi sunt baieti anul ce o sa vina va fi reusit pentru tine, exista cazuri cand vine un grup mixt si se aplica regula ying yang, depinde ce sunt mai multi: baieti sau fete.
2. Trebuie sa ai bani in buzunar la trecerea dintre ani ca sa ai parte de bani tot anul ce vine.
3. Poarta o piesa vestimentara rosie la cumpana dintre ani ca sa ai noroc in dragoste.
4. Mananca peste la miezul noptii sa fi sanatos tot anul.

1 răspuns: