| ema_4902 a întrebat:

De ce nu ma place nici un baiat' cum pot sa-mi gasesc si eu un bait care sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca iti pui intrebarea asta eu inteleg ca nu e momentul potrivit sa ai o relatie. Inainte de toate trebuie sa realizezi ce fel de baiat cauti si ce vrei de la o relatie. Totodata sa vezi ce calitati si defecte ai tu. In functie de asta iti stabilesti niste asteptari realiste. Nu cauta perfectiunea. Cauta pe cineva numai bun pentru tine. In primul rand sa nu vezi la tine defectele pe care nu le-ai accepta la el. Ar trebui sa vorbesti cu mai multi baieti sa vezi cum gandesc ei relatia. Si noi punem suflet si iubim la un moment dat sincer. Chiar daca poate nu se observa mereu. Sa intelegi cum gandeste un baiat o relatie si iubirea te poate ajuta mult. Probabil puteai avea o relatie pana acum daca vroiai ceva banal. Asta inseamna ca vrei o relatie deosebita. E ceva normal. Cu siguranta vei si avea o relatie. Dar pana atunci informeaza-te despre relatii din toate sursele posibile. Cauta ca atunci cand va veni momentul sa fii pregatita. Poate fi chiar maine asa ca nu e timp de pierdut. Succes!

1 răspuns:
| Puf a răspuns:

Nu`l cauta tu, te va cauta el! Dragostea apare vcand nici nu stii de unde a venit, atunci cand uiti sa o mai cauti, ea apare. Ce poti u sa faci acum e sa te distrezi, sa simti anii tineretii, sa iesi cu prietenii in parc, sa radeti, sa te simti bine, si vei vedea, ca fara sa vrei va aparea acel baiat care sa te accepte exact asa cum esti tu. Pentru ce ai avea nevoie de cineva care sa vrea sa schimbe mereu cate ceva la tine si sa stai cu el doar pentru ca nu gasesti baiatul potrivit, cand poti astepta si sa gasesti baiatul pe care ti`l doresti? Zambeste si bucurate de viata, caci nu se stie cine se poate indragostii de zambetul tau!