| deutza254 a întrebat:

Ce trebuie sa fac la spovedanie?:-s nu am mai fost de mult si nici ce se mai face nu stiu:-s am 13 ani thinking adica ce trebuie sa zic, sa fac

Răspuns Câştigător
| Coriine a răspuns:

Pai trebuie sa tii macar o saptamana post inainte de acest pas. Dimineata cand te duci acolo,trebuie sa fii nebauta,nemancata,pentru ca stii ca popa iti da`acea paine si viinwhistling.Te duci, intri in Biserica, si stiu eu ca sunt 2 coloane iar tu intrebi care este pentru spovedanie,si la aceea te asezihappy,astepti sa iti vina randul,te apleci la popa,in genunchi,e iti pune chestia aia pe caplaughing si te pune sa iti spui toate pacatele, sau te intreaba el.Aaa si inainte de spovedanie trebuie sa te impartasesti, si acolo iti da`painea cu vinulhappy.Ii bagi si tu 5 lei in buzunarrolling on the floor)si asta elaughing.Dar eu stiu ca trebuia sa vorbesti inainte cu Popa daca nu ma insel, cel putin eu asa stiu ca facea maicamea.
Pupici!

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

să-ţi mărturiseşti păcatele

| GumzZz a răspuns:

Preotul o sa te intrebe ce pacate ai facut daca ai mintit, daca ai furat, daca injuri.etc etc si tu ii raspunzi dupa care el te spovedeste adica te curata de pacate si gta pleci acasa big grin

| măcheamăăăî a răspuns:

SI eu am 13 ani.Te duci la preot in genunchi si el te intreba...tu ii raspunzi cat mai sincer.Succes!