| CarinaVonPhetamine a întrebat:

Ce trebuie sa fac / mananc ca sa nu se mai vada burta.
Gen : Nu am o burta asa de mare, dar se vede cand port pantaloni cu talie joassa.

Insinuez ca am 13 ani 1, 70 si 48 de kg ^^

PS: Nu sa slabesc mult, cateva grame, mai multe exercitii de sport doresc.

Funda^^

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Deja eşti mult prea slabă pentru înălţimea ta! Vrei să ajungi anorexică? Mănâncă normal, că după te îngraşi de la o felie de pâine!
Ce trebuie să faci? Exerciţii. Câte 20 de abdomene în fiecare seară, să mănânci de 3 ori pe zi, nu mai târziu de ora 6. Nu mâncă înainte să te bagi în pat. De asemenea, măcar un fruct pe zi. Fără fast-food sau chipsuri. Fără grăsimi sau mâncare prăjită! Şi să nu omitem sportul.
Aşa nu doar că vei trăi sănătos, dar te vei menţine la o anumită greutate, vei scăpa de burtă şi vei întârzia apariţia celulitei.
Baftă.

1 răspuns:
| MeduzaInaripata a răspuns:

Stii ce inseamna "a insinua"?hee hee...In fine, daca mananci la Mc sau gen, iti sugerez sa renunti caci mancarea de acolo contine grasimi saturate ce se depun exact in locurile nedorite, in special burtica. Ca si exercitii, eu zic ca niste abdomene (150-200) sunt de ajuns pe zi. Cu o dieta echilibrata si putin sport vei arat super! Sper ca te-am ajutat! happy