| raluca_9219 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa ma calugaresc?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna, Raluca!
Din cate stiu, in primul rand trebuie sa ai foarte foarte mare credinta in Dumnezeu.
2. Trebuie sa fi pregatita sa lasi in spate fiecare lucru care apartin de viata ta anterioara [familie, casa etc.]
Cam astea ar fi conditiile de baza. Apoi, mergi si cauta o manastire de maicute si intereseaza-te la stareta, care iti poate da mai multe detalii decat noi, despre ce trebuie sa faci mai departe.
O zi buna!

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Du-te la o manastire si daca esti 100% sigur ca vrei sa faci asta te vor primi cu bratele deschise.

| mytzzy_8364 a răspuns:

laughingdk? vrei asta?

| EmanuelaIoana123 a răspuns:

Stareța te-ar primi cu brațele deschise