| Bufferia a întrebat:

Ce trebuie sa invat pentru examenul de capacitate pentru a lua nota 10? La romana, matematica si istorie.Ps:timpul nu este o problema ....am toata vara la dispozitie sa invat, nu-mi pasa daca sunt multe de invatat.....Va roooooooog!

Răspuns Câştigător
| MadyWin a răspuns:

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie, trec in cl. a 8-a. Stiu de la profesoara de romana ca pentru capacitate trebuie sa stim tot ce s-a predat in 5-8, gramatica si literatura. La gramatica trebuie neaparat sa recapitulezi mult vara asta,sa faci analize,exercitii deoarece nu vom mai face la anul genul asta de gramatica,ci altceva... La literatura trebuie sa stii urmatoarele specii de demonstrat: fabula,schita, nuvela, doina, romanul si basmul si desigur genul epic si liri(de obicei se cere apartenenta la gen). Cat despre mate nu stiu, dar mie la scoala am de facut probleme...multe probleme. Sper ca te-am ajutat si iti urez multa bafta anul viitor!

| Bufferia explică (pentru MadyWin):

Mersiii!

| MadyWin a răspuns (pentru Bufferia):

Cu placere!winking

| Bufferia explică (pentru MadyWin):

La fel si tie, iti urez bafta sunt sigura ca vei lua nota mare.

7 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Examenul de capacitate? adica evaluarea nationala? pai aia nu s-a dat deja?

| Bufferia explică (pentru Fernando9Torres):

Pe bune .....eu sunt a 7a..trec in a 8 a il dau la anul, am si scris, esti neatent.

| Fernando9Torres a răspuns (pentru Bufferia):

Aaaa..sry happy...

| Bufferia explică (pentru Fernando9Torres):

Nu-i problema stiu cum eu ..De exemplu eram la optional la scoala ..Doamna a intrebat cum putem reduce consumul in grneral al unei masini, sauceva in genul asta si eu am spus :folosim GPL...