| anonim_4396 a întrebat:

Ce va placut cel mai mult in liceu?
dc vi s-a parut perioada liceului speciala?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

A trebuit sa ma gandesc mult inainte de a gasi ceva special la liceuhee hee
Recunosc ca nu imi place si ca inca mai duc dorul scolii generale.Intresant la liceu pentru mine mi se par profesorii.Niste tipologii de oameni atat de diferiti si de intresanti in acelasi timp.Rareori cand nu ne predau lectii kilometrice sau nu ne asculta ne povestesc viata lor.Astea sunt momentele in care cu totii ne relaxam si ascultam cu atentie fiecare cuvant pentru ca se ascunde in fiecare intamplare cate o lectie de viata. Uneori e mai bine sa ai incredere intr-un profesor decat intr-un amic de varsta tawinking

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Am avut o clasa extraordinara, am fost toti uniti si la bine si la rau. Ne distram impreuna cat puteam mai mult, invatam impreuna, iar prieteniile pe care le-am legat vor ramane vesnic in inima mea.
Este o perioada speciala pentru ca esti mai matur, incepi sa intelegi viata iar relatiile dintre prieteni sau indragostiti e de o calitate deosebita. La aceasta contribuie si faptul ca in general e o perioada lipsita de griji materiale.

| Emeraude a răspuns:

Imi place foarte mult raspunsul onutzei.
In ceea ce ma priveste, mi-a placut liceul pentru ca a fost singura perioada a vietii mele scolare (pana la facultate) in care am facut exact ceea ce mi-a placut, am aprofundat materiile care-mi erau cele mai dragi: romana, 3 limbi straine, istoria, geografia, psihologia; am avut parte de niste colegi cu totul si cu totul speciali, fiecare nebun in felul sau, ne ajutam reciproc, ma rog, era o adevarata conspiratie impotriva profesorilor in clasa noastrabatting eyelashes. Si ca tot a venit vorba de profesori... am avut parte de extreme: profa de romana, de psihologie si proful de engleza erau painea lui Dumnezeu, ii consideram "de-ai nostri", in schimb profa de latina si proful de geografie erau Hitlerii. Dar am ajuns ca intr-un final sa le multumesc tuturor pentru blandetea, asprimea, libertatea sau sistemul "dictatorial" pe care ni le-au impus, am avut cate ceva de-nvatat de la fiecare si pot spune ca am iesit OM din liceu.Inca o mai consider cea mai frumoasa perioada din viata, in liceu am trait prima iubire cu nabadairolling on the floor, in liceu am descoperit adevaratii prieteni si dusmani, in liceu mi-am descoperit vocatia si am descoperit ce-mi place cu adevarat si ce nu. Cu toate astea, as mai avea destule de povestit, nu cred ca am intregit toti cei 4 ani in doar cateva cuvinte efemere, dar...ma rog.laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cel mai mult in liceu mi-a placut ca l-am terminat.
A ramas asa de speciala perioada aia in mintea mea ca nu a mai ramas nimic din ea intre amintirile mele. Nu sunt nostalgica, ce pot sa fac?

| just|breathe a răspuns:

Mie nu imi place absolut nimic, din contra urasc tot ce tine de liceu.

| cucu a răspuns:

Pai aveam bani gagici si nu duceam grija zilei de maine ...nu trebuia decat sa ma fac ca invat si atat ...perioada liceului a fost cea mai frumoassaa apoi a venit munk pentru ca nu mi-a placut facultatea

| crizantema a răspuns:

Cel mai mult? Doar ca mi-am facut 2 prietene, prietene foarte bune... cu care sper sa pot tine legatura si dupa ce se termina anul acesta.Doamneeeee...de abia astept sa termin anul asta! E un adevarat cosmar.

| malymar a răspuns:

1)Ca nu aveam nici o responsabilitate.
2)Din considerentul de la punctul 1.