| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceti? Am un amic ce a incercat lungi perioade de timp sa fim prieteni. Dar nu i-a reusit. L-am cunoscut acum mult timp, intr-o zi, cand m-am dus cu prietenii mei la bulgareala. M-a intrebat daca am prieten si eu i-am raspuns ca nu, desi pe atunci nu imi placea absolut deloc de el. In ziua aceea l-am vazut prima dat, el nu stiu daca ma cunostea de dinainte. Era fratele unei prietene.
Cand traversam podul a venit la mine si m-a sarutat. Apoi imi tot repeta ca ma iubeste si ma enerva tare. Dar pe vremea aia nu-mi doream prieten, imi era greata sa ma pupe oricine. In ziua aceea ne-am facut mai multe poze cu totii, iar cand i-am cerut pozele a crezut ca vreau sa fiu cu el, dar eu nu vroiam asta. Dupa acea zi in care ne-am cunoscut se mutase in scara mea, de la 8 dimineata in loc sa mearga la scoala venea si-mi batea la usa. Si statea in scara pana seara tarziu. Asa zile multe in sir. Normal ca nu-i deschideam usa dar imi era groaza sa ies din casa caci daca ieseam ma intalneam cu el de fiecare data si el vroia sa ma sarute, dar nu-i permiteam. Si el ma tot intreba ca de ce. La un moment dat ma hotarasem sa nu mai ies deloc din casa. Imi luasem gandul si de la a merge la scoala pentru a nu dau de el. Dupa o lunga perioada in care nu l-am mai vazut deloc, m-am reintalnit cu el si i-am cerut pozele el mi-a cerut adresa de mail iar pe mail nu imi scria numai sa cobor jos ca vrea sa ma vada. Si l-am intrebat de ce si a zis ca vrea sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna si i-am raspuns ca nu stiu. Orice ii povesteam pe mess nu puteam povesti cu el ca zicea ca povestim cand ne intalnim. Eu ii ziceam de fiecare data ca nu pot iesi dar in final am hotarat sa ne intalnim. Dar asa s-a intamplat ca nu am putut ajunge la intalnirea cu el. Chiar atunci am intrat pe mess si i-am zis ca am intarziat si a zis sa ne intalnim in acel moment dar am zis ca nu pot. Apoi m-a mai invitat jos dar iar si iar l-am refuzat. De atunci de cate ori intru pe mess si-l salut nu imi raspunde, cand ne intalnim intamplator, povestim. Acuma dupa mult timp iar ne-am reintalnit intamplator pe strada, uneori ma pupa pe obraz dar atunci m-a sarutat si eu am ramas bineinteles inlemnita. El cred ca e convins ca mie nu imi place de el? Mi-a zis sa vin ziua urmatoare la scara lui sa povestim dar nu m-am dus ca mi se parea ca umblu dupa el mergand. Apoi dupa cateva zile am trecut pe langa scara lui si am stat amandoi fata in fata tacand, a fost foarte ciudat. Si ne-am tot intrebat unul pe altul ce mai faci. Apoi el a fugit la un prieten si i-a soptit ceva la ureche si a venit iar in fata mea ca ma uitam la ei. Si nu a spus nimic. Dar problema e ca mie a inceput sa imi placa de el. Parca cum a mai crescut a devenit atat de dagutz si frumos.Si il simpatizez mult de tot, dar de simpatizat il simpatizam si inainte dar ma enerva. El e mai mic ca mine cu doi ani.Nu imi place ca in ultimul timp a aparut pe mess cu poza cu el si prietena lui si ii declara iubirea, si-i zice si numele, acum a aparut poza doar cu el si zice altui nume de fata cat de mult o iubeste. E cam aiurea. L-as putea cuceri? Daca da, cum? Pe mess nu imi raspunde.Sa-i trimit mail si sa-i explic cat de mult a insemnat amicitia lui pentru mine? Ce sa ii spun? Oare daca a umblat atata dupa mine, si nu i-a reusit, acum daca vede ca il vreau, el sa vrea sa fie cu mine ca sa se razbune? Ce credeti?

3 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Iesiti si voi o data si vorbeste cu el. Spune-i ca iti pare rau si ti-ai dori sa deveniti mai apropiati.Succes

| Delyaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vb cu el.trimitei un email in care il inviti la un suc sau in parc.etc.daca vine vorbiti deschis si ii spui tot ce ne'ai spus si noua.succes

| MatzaMieunatoare a răspuns:

Saruta-l cum a facut si el.Isi va da el seama.