| geocarul a întrebat:

Cea mai buna prietena amea ma place ce sa fac sa fiu cu ea sau sa o refuz (help)

9 răspunsuri:
| Dobitoc a răspuns:

E foarte simplu, trebuie sa te "rascolesti" si sa vezi daca ai vreun sentiment pentru ea, daca iti place si daca vrei sa fii cu ea, nu trebuie sa faci un sondaj si sa vezi ce iese si sa iei o decizie, trebuie sa invatam sa dam frau liber sentimentelor si sa nu ne ferim de ele.

| SmartLie a răspuns:

Poti sa ii spui, daca si tu o placi, ca o placi, dar daca nu... nu stiu, ii poti spune ca vreti sa ramaneti doar prieteni sad

| Francykissme a răspuns:

Depinde de ce simti pentru. ea.
Daca o placi ca o amica, nu, pentru ca ii faci iluzii si apoi o sa se sfarseasca abosult tot.
Daca o placi ca o iubita, accepta big grin
Bafta >big grin

| geocarul explică (pentru Francykissme):

Pai nu stiu dimineata imi trimite sms si imi zice te-ai trezit ma si seara la fel imi zice noapte buna si toata ziua vb la tel ce sa fac

| Francykissme a răspuns (pentru geocarul):

Depinde ce simti pentru ea... Adica daca o iubesti ca pe o amica, spune-i sa se controleze, si ca nu vrei o relatie iubit-iubia cu ea, ci doar ca amici,
Daca o iubesti ca pe o iubita, raspunde-i la mesaje...

| geocarul explică (pentru Francykissme):

Pai imi cam place si ca iubita si ca amica

| HeredeaBogdan a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci ce simnti. Daca si tu o placi cat de cat ar trebui sa fi cu ea impreuna. Daca sunteti cei mai buni prieteni va cunoasteti cel mai bine unul pe altul. Funda big grin