| SNOWTIGER a întrebat:

Ceao dau funda si vot la tot 1:ce exercitii sunt bune pentru piept
2: si ce rxercitii sunt bune pentru spate multumesc o zi buna in continuare

Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

Pai poti face 4 intr-una : flotarile!

Nu exista niciun motiv pentru care sa nu incluzi flotarile in programul tau de exercitii fizice, caci iti vei lucra pieptul, abdomenul, deltoizii frontali si tricepsii, toate in acelasi timp.
Pentru a obtine rezultate vizibile, fa 3 seturi a cate 8 repetari la viteza maxima, odihnindu-te 3 minute intre seturi, de doua ori pe saptamana(cel putin zic eu).
http://www.ziare.com/......ct-1115001

Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Apocaliptic):

Nu mai fa la viteza maxima, fa-le mai lent, miscare controalta sa mentii muschiul sub tensiune, asa e cel mai eficient pentru cresterea masei musculare.

| Apocaliptic a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, in caz ca faci mai multe.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exercitii pentru spate :
- tractiuni ( la bara, la helcometru)
- ramat ( la aparat, cu gantera, cu haltera, etc.)
- indreptari cu haltera ( zona lombara )

Piept ( exercitii adevarate, cu flotari pierzi timpul ) :

- impins cu haltera plan inclinat
- impins cu haltera plan orizontal
- fluturari cu gantere ( plan inclinat si orizontal )
- pullover la cabluri

| Apocaliptic a răspuns:

"fa 3 seturi a cate 8 repetari la viteza maxima"-bine. 8-12 sau mai multe