| iuliutza17 a întrebat:

Ceaoo Care imi Da si mie Niste StaTusuri De indiferenta..Si de dorrrr. Plizzz. Dar sa fie separate Scrise Cele mai multe Fundaa

1 răspuns:
| merymary08 a răspuns:

INDIFERENTA
Stiu ca sunt multe dar daca iti faci timp sa le citesti vei vedea ca sunt pe placul tau big grin
Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine. ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Zâmbeşte. De ce? Pentru că poţi! ♥ =D

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

~ Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma.

Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei vechi!

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Sentimentele sunt cea mai dura arma!

Pastreaza copia, Dar nu uita originalul

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un look d bad g! rl. O inim@ d goOd chiLd. Eu pot sa fiu ca si tine Oricand. dar tuh qa mine Niciodata.

N-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii...
•Sa ai grija cum te porti cu mine` daca` mai vrei sa` tin la tine`! Ca sunt prea dulce` cum ma` port cu tine`, n`am aere ca si tine`

•Hey`, strange`ma in brate`! Daca` vrei sa` intelegi ce e`n inima mea te rog nu` mai pleca`

O sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rau`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` meu, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe de premiu`!

M`am schimbat si pot visa acum! Nuu` mai vreauu` sa` cer, voi obtine` oricum!

Si nu`mi pasa de nimic! Imi traiesc viata dupa` bunul meu plac

Frumusetea se deduce inca` de la primuu` zambet, d la prima privire de la primuu` cuvant.

Mi`e dor sa` te privesc fara sa` spun nimic. Mi`e dor sa` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este de` ajuns acest sentiment ascuns, ne tine uniti pe amandoi si suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar sa` stii` ca omul` nebarfit e om ratat

Lupta pentru cine te iubestee`, baga`ti pla`n cine`ti greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` sa` taci!

Secretuu` este sa` risti, sa` te simti binee` si sa` castigi!

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X ♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa! Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.
DE DOR
● odatăă mi s-a întâmplat ceva minunat. a fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua în care te-am întâlnit pe tine ●

● eşti o bucată de rază căzute pe pământ care are suflet, care are sentimente, care poate face totul perfect, însă, un lucru îl face perfect: mă iubeşti ●

● Valentine’s Day a strâns în ea un întreg anotimp de dragostee`. e vremea să gustăm împreună din fructele coapte şi roşii ●

● când mă gândesc la înfăţisărea ta de îngesaş, buzele mi se umezesc gândindu-mă că ţi-aş putea vorbi în şoaptă, spunându-ţi vorbe dulci… ●

● ochii sunt orbi, când sufletul e ocupat cu altceva smug

● îmi ajunge să te mai am o clipă ca să zâmbesc o viaţă. тє ιυвєѕc! ●

● uită-te în ochii mei. Zâmbeşte puţin! Fă-mă să nu regret, că eşti băiatu' la care ţin ●

● erau odată un prinţ şi o prinţesă - ei se iubeau mai mult ca oricine, aşa ar trebui să fac eu cu tine ●

● dacă m-ar întreba cineva ce aş alege între viaţă şi tine, aş alege viaţa, iar tu ai pleca suparat neştiind că viaţa mea eşti tu ●

Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…

Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile…

Esti primul` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca…
e simt pentru tine. Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai tu il vei putea vedea!:X

Pacat ca trebuie sa trecem prin toate astea.da.cum spuneam.tot raul spre bine! iti promit ca
nimic nu va schimba ceea ce simt, te iubesc si iti multumesc ca ai grija de mine!

--Merit totul Il i0ubesc cu adeVaratt`Pentru eL eu aM suferit`Si naM plecat!:X

Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea!

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Cause I was born to tell you ‘ I love you! ‘ :X:X.

Sunt doar un om, un visător, sunt doar un om... ce te iubeşte enorm :X.

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X
N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

. Poate incerc prea mult sa m`amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pa buze :Xuneori... sarutarea ta!""

Am si acum pe telefon un mesaj de la tine, in care`mi spui ca ma iubesti si ca`ti`e dor de mine!

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo strans, ca lumea rea sa nu-l inhate. Si stiu ca niciodata n`ai fi renuntat la el, indifent de cum era mincinos sau infidel …

""Makar ea e singura care POATE s t iubeaska si dupa cat a plansNU POATE s t uraska""

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit "

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti!:]

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat"

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit, chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati, stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi...
E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acel cineva sunt EU!

-In intuneric tu esti lumina care imi da viata, singura mea speranta, singurul meu motiv care m-a mai tine la suprafata.

-Aveam 15 ani si 1000 de vise!

-Stiu c-o sa vin-o zi cand se va termina, scena va fi goala, se va stinge lumina!

-Aveam caractere imbibate-n orgoliu.De asta acum amintirilor frumoase le purtam doliu.Stiu ca din partea ta femeile pot pleca au fost multe in patul tau dar nu si in inima ta.

-Inca mai visez la tine sunt inchisa intr-o lume care nu e de mine

-Cind totul se destrama-n jurul tau, aminteste-ti, sa nu-ti para rau.

-Viata e atit de tragica.Azi esti aici.Maine iarasi.

-Some people are alive only because is illegal to kill them...

-Si cand aveam probleme tu mi spuneai: "Sunt aici, nu te teme!"acum zbor singura printre ele, ca felul tau de`a fi calca mereu pe aripile mele.

-Cum mai ies din labirint atunci cand ma pierd? cand eram doi, tu sau eu, ne indrumam incet si erai langa mine, si eram langa tine eram intr-o poveste unde totu` era bine

-Unde esti? Unde te-ascunzi? De ce esti departe? Unde e persoana care ma strangea mereu in brate?

-Acum astept sa am din nou inima deschisa.La masa noastra a ramas doar sticla goala si-o tigare stinsa.

-Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie.

-Doar zambete uitate, imi stau in spate hai sa daramam zidul ce ne desparte hai sa fim tot noi

-ti-amintesti cum priveam ploi de vara?! Eu mi le amintesc pe toate si toate raman la inima pastrate nicidecum aruncate!

-Am încercat să te aştept, nu am reuşit tot ce ne-a legat acum, a luat sfârşit! zi de zi mă gândesc numai la tine. Ştii bine!

-Nu privi înapoi. Uită de noi doi. Uită ce ne-a legat acum s-a terminat.

-Ne vom mai revedea vreodata? Vom fi-mpreuna iar din nou?" O! nu, nu vom fi niciodata, Caci soarta-i prea dura cu noi!

-The day I will stop loving you, is the day when I close my eyes...
Nu mai caut culoare, detaliile au murit.Si nu vreau sa ma gandesc ca langa tine am stralucit

-E dureros sa stii ca povestea noastra se poate termina pentru ca simplu si usor, niciodata nu am stiut cum sa ma port

-Dacă totul se termină, si totul pare fără scăpare, nu te speria niciodată, mereu există o iesire, luptă mult, până să-mi spui trebuie să crezi.

-O stare ciudată de indispozitie totală. Mă pândeste, Mă stăpâneste.

-si pentru a nu stiu cata oara, azi ca si ieri, as vrea sa mor.

-traiesc intr un decor sumbru, iar viata mea e mai trista decat tristetea altora, imi urmez incet drumul meu uitandu ma si asteptand ceea ce nu va mai veni.

-m-ai lasat singura dimineata si mi-ai luat visele am nevoie de tine in bratele mele in fiecare ora, in fiecare zi

-Alergand spre tine, am indraznit sa te opresc nu ma bagai in seama, dar ti-am spus ca te iubesc

-Tot ce pot sa-ti spun, trebuie sa-ti vezi de drum, acum de ce oare te-ai schimbat atat de mult? crede-ma ca a durut.

-nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul pentru ca dupa lacrimi vine plansul au fost atatea lucruri ce ne-au legat in tot acel timp de neuitat.

-Subconstientul imi dicteaza ca vreau sa il mai vad, ca ink il mai ajtept, ca vreau o dovada:''pai fata esti beata? iubirea dintre voi e moarta, deci las`o balta!"

-daca pozele ar vorbi, amintirile ar fi vii am sti iar ce gandeam cand eram copii.probabil poza ta din rama ti-ar sopti:''stii, nu esti ce-mi doream sa fii''

-departe.raman spanzurata intr-un timp petrecut.cautand mormantul fiecarei clipe. un sentiment sfasietor ma rupe in doua.