| anonim_4396 a întrebat:

Ceau, TPU! Acum 3 zile mi-am făcut încă două găuri într-o ureche, mi-am pus cerceii, am venit acasă, eram fericită de realizarea mea. A doua zi a început să mă doară urechea, s-a inflamat puţin. Văzând acest lucru, am scos cerceii. E vreo posibilitate să mi se acopere găurile? Menţionez că am ţinut cerceii în ureche numai două zile. Regret că mi-am făcut găurile. Există vreo cremă pe care aş putea să o folosesc sau altceva care m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Hey
Eu mi-am facut 9 gauri singura in urechi.Era normal sa se imflameze putin si sa te doara. Daca voiai sa ai gaurile in continuare nu trebuia sa scoti cerceii, acum o sa se astupe gaurile singure, daca nu s-au astupat deja.Ca sa facilitezi vindecarea, da cu baneocin crema, betadina pateaza urechea si rezultatul este unul inestetic.Nu te panica, sunt doar niste gauri, intr-o saptamana nu o sa mai simti nimic happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică Betadină local, timp de 1-3 zile, posibil să ai o infecție.
Pa, pa.

| Dheutsik a răspuns:

Este normal sa se inflameze putin si sa te doar sau usture.Incearca sa folosesti rivanol pentru a spori inchiderea gaurilor, si nu te va ustura deloc.Rivanolul lasa cateva pete galbene, insa stai linistita ca se vor curata cu zeama de lamaie.Sanatate! Funda?

| Butterfly2110 a răspuns:

Da e posibil sa ti se acoperit gaurile sau ai tinut urechile in vint sau e timp rece
Cea mai buna metoda mergi la medic