| blueangel99 a întrebat:

Cei care ati terminat aVIIIa : la ce materie ati dat teza cu subiect unic, Geografie sau istorie? Eu nu prea stiu la care sa dau. Ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu mai exista teza cu subiect unic de 3 ani de zile. Pe ce lume traiti?

| fuzzer a răspuns:

Eu am dat la geografie, mi s-a parut mult mai simpla "Geografia Romaniei".Dar nici la istorie nu a fost greu, cred ca e vorba de cele 2 razboiae mondiale. DAca iti place mai mult geografia, dai la geografie. Daca nu, dai la istorie.Trebuie sa meditezi putin la aceste chestiuni, nu exista "nu stiu la ce sa dau/sa fac."DEci bafta!

| SimonaCristina a răspuns:

Eu zic sa alegi Istoria, ma rog, eu am poate un avantaj pentru ca retin imediat anii de domnie ...Geografie mi se pare ( cea a Romaniei ) cam ''ciudatica '' Deci eu zic sa alegi Istoria, e mai de apreciat, zic eu.E, poate, mai greuta, dar e foarte frumoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografia e cea mai indicatăwinking

| Xenia16 a răspuns:

La care te pricepi mai bine, la istorie am dat eu, caci am putut copia. Tine cont ca la istorie e greu ca sunt ani multi si la geografie sunt inaltimi tot la fel succes

| Darkela a răspuns:

Hei. Presupun ca treci a 8 a. Sora mea la fel si am sfatuit-o sa dea la Geografie. E mult mai usoara decat istoria. Multa bafta si 10 sa iei!

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Poi depinde de tine la care te pricepi mai bine...eu sincer iti spun sa alegi Geografia caci nu e atat de grea ca si istoria.Asta e parerea mea..caci la istorie te poate intreba ceva ce nici dracu` nu va sti.Eu am obtat pe Geografie.Sau daca esti bun la Istorie mergi la Istorie. big grin

| blueangel99 explică (pentru fgsdfgdfgdsfgfd):

Pai faza e ca mie imi sunt OK ambele materii si de-aia nu prea stiu la care sa dau.
Multumesc pentru raspuns.