| DieInBeautifulStars a întrebat:

Cei cu anxietate socială în trecut... ați reușit să scăpați de ea? A dispărut de la sine sau odată cu trecerea timpului s-a agravat?
Anxietatea mea socială e destul de extremă și chiar aș vrea să mă lepăd de ea.

Răspuns Câştigător
| Bazzed a răspuns:

Consider ca trece doar dacă faci ceva ce crește încrederea în propria persoana, cum ar fi mersul la sală care îți dă o stare de bine și te face și mai mulțumit de tine, mai ales când începi sa vezi progresul

| DieInBeautifulStars explică (pentru Bazzed):

Îți mulțumesc tare mult pentru cuvintele pe care mi le-ai scris. Am stat puțin să mă gândesc și chiar e posibil să ai dreptate. O să țin cont de sfatul tău. ^^

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anxietatea sociala este tratabila si poti scapa de ea cu multa vointa si socializare cu lumea reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori trece de la sine ori cu ajutorul psihoterapiei.

| DieInBeautifulStars explică (pentru anonim_4396):

Merg la psiholog săptămânal, de 8 luni, însă fără vreun rezultat de durată sau complet pozitiv.

| Morbid a răspuns:

Depinde numai si numai de ce persoane ma inconjor. Foloseste-te de oameni sa scapi de ea. Binenteles care nu te judeca *ce-i si cu "ciudata asta tacuta".
Poti sa arati Bomba si sa fi anxioasa.