| mony_3128 a întrebat:

Celui mai dragut baiat din clasa ii place de mine. si eu il plac, dar nimeni nu stie asta. 2 prietene ale mele sunt indragostite de el. cred ca nu imi va spune ce simte pentru mine, iar eu nu vreau sa fac primul pas.
cum sa il fac pe el sa imi spuna ce simte pentru mine?
funda+vot

Răspuns Câştigător
| Maffy_4691 a răspuns:

Daca vrei ca acel baiat sa iti marturiseasca ce simte pentru tine, pur si simplu vorbeste cu el, arata`i ca esti sociabila, fa`te simpatica in fata lui, da`i semne delicate ca il placi ( cum ar fi un zambet in timpul orei de istorie, sau o privire observata de el in timpul pauzei ), apoi cand isi va da seama ca esti draguta, iti va recunoaste sigur ca te place. Dar nu uita ca poate lui ii e frica de ceva anume: poate crede ca daca iti va marturisi, tu nu vei simti acelasi lucru pentru el, asa ca nu uita sa ii arati subtil ca il placi.
Trebuie sa observi si tu daca iti arata ca te place. Dar nu uita, trebuie sa faci asta discret, exista pericolul sa afle toata clasa, sa te ia peste picior, si mai rau, prietenele tale sa inceapa sa fie geloase.
Sper ca am fost de ajutor big grin

1 răspuns:
| andr3y_4830 a răspuns:

laughing asa mi-se intampla mie cu o fata din clasa, si sincer n-am tupeu sa ii zic in fata ce simt...deci nu prea am un raspuns pentru tine, poti decat sa astepti sa vezi ce se intampla big grin bafta