| xVladdyx a întrebat:

Chiar asa de greu este examenul national?

Salut!
Chiar sunt curios daca examenul national este asa de greu precum ne spune doamna profesoara (mai ales la romana). Ea, practic, ne obliga sa tocim materia, nu sa o invatam logic.

Inteleg ca dumneaei vrea ca noi toti din clasa sa luam note mari, dar cred ca exagereaza. Am vazut subiectele de la examen si nu mi se par grele deloc. Noi deja am terminat o culegere de modele (in jur de 70 de teste) si, deocamdata, suntem la a doua.

Asa ca va intreb si pe voi, dragi cititori ai TPU: chiar asa de greu este acel examen national? Voua cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu și te-ai convins și tu că nu e mare lucru. Ce se cere la examen e un fel de suprafață a claselor 5-8.