| BuggsBunny a întrebat:

Chiar e adevarat ca melodia Rezso Seress - Gloomy Sunday te face sa te ucizi?
Am ascultato o data si abia m-am putut oprii din ascultat :-s
Ma rog. e adevarat ca te face sa te ucizi?

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Degeaba. Daca iti sopteste o armata sa te sinucizi in ureche si tu nu vrei n-au ce-ti face. E o actiune inutila sa te sinucizi cand oricum mori.Asculta si asta:http://www.youtube.com/watch?v=qqUj41QcLbI
E mult mai buna si nu indeamna la nimic, desi titlul daca ai citi doar titlul ai zice ca e contrariul

| Mangustă a răspuns:

Ma indoiesc ca ar face-o! laughing E doar o melodia pana la urma...Mesaje subliminale? Hmm, poate, unele melodii sunt facute special cu asa ceva, dar majoritatea NU! Gandeste-te la rock, de exemplu: cati nu au zis ca e mana satanei si ca sunt pline de astfel de mesaje? Ce naiba? Cred ca asta a fost ultimul gand al cataretului (ma rog, sau cine a scris versurile) sa bage mesaje prin care sa te inchini lui Satan chatterbox Daca ai lua pana si o piesa de-a unuia respectat si ai intoarce-o pe toate paritle poate ai gasi pana si acolo ceva scris "invers" (o simpla coincidenta!)
Si da, si eu am ascultat-o de mai multe ori, dar numai pentru ca imi place muzica la pian si vocea aia groaza a tipului care canta de pe la jumate!
In concluzie: Stai calm/a ca nu ai cum sa te sinucizi de la o melodie! laughing