| lllorenusssuumeu a întrebat:

TPU, deci sa incep e o poveste cam lunga. si va rog sa imi dati un sfat.

1- Eu am stat cu un baiat 1 luna si ceva, doar ca nici macar nu am vrut sa facem sex si nimic il respingeam la orice ii vorbeam uneori sec, si asta pentru ca tin la fostul prieten, asa si sa incep aseara cu baiatu care am stat 1 luna am iesit in oras m-a chemat si i-am cumparat o blluza si o rama cu poza noastra. asa si in parc era fostul prieten al meu si m-a vazut cu asta el stia ca eu nu mai am nicio treaba cu el pentru ca am inceput sa vorbesc iar cu fostul prieten si i-am zis ca nu mai am nicio treaba cu baiatu de 1 luna care am stat. si aseara cand m-a vazut s-a suparat si mai tarziu am mers afara sa vorbesc cu el si l-am minti i-am spus ca prietenu meu i-a zis lu soramea sa ma aduca in oras si ca eu nu stiam ca el ma asteapta si ca is proasta, ca eu nu mai vreau sa stau cu baiatu care am stat 1 luna si vreau cu fostul prieten. si ma crezut dar totusi o tine pe al lui ca nu e adevarat si ca il mint dar sa zica ca ma crede asa mi-a zis.

Si fostul prieten mi-a zis sa ii demostrez ca eu il vreau pe el si nu pe baiatu ala cum sa ii demostrez il iubesc enorm pe fostul prieten doar ca eu m-am bagat cu ala ca, cu ala ma lasa si partinti cu fostul prieten nu ma lasa... dar eu tot pe el il vreau idiferent de ce va fi.
Si mai ma simt si prost ca i-am cumparat cadou aluia ce sa fac ajutati-ma sper ca ati inteles cum am scris ca mam cam grabit, multumesc la cine nu ma jigneeste si cine vorbeste frumos, dau fundita si vot, multumesc din >sufletbig grin< pupic.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg ce simti,dar ar trebui sa te gandesti ca parintii tai sunt maturi,iti vor cu siguranta binele si judecata lor e mai serioasa.
Ei au inteles ca fostul tau nu este o influenta buna pentru tine si nici nu se lasa tarati de sentimente.
Pentru ca el,in fata ta,se prezinta in cea mai frumoasa lumina,te iubeste,esti ingerul lui si bucuria vietii lui.
Dar nu e chiar asa,parintii tai stiu mai multe si mai bine si nu ti-au interzis degeaba sa te vezi cu el.
Si ar fi bine sa-i asculti.
Pe urma,baiatul cu care esti impreuna de o luna,nu e vinovat cu nimic si probabil te place,de ce te joci cu sufletul lui? Nu te gandesti ca si tu ai putea fi vreodata in locul lui?
In alta ordine de idei,cand minti si ascunzi adevarul,lucrurile se incurca din ce in ce mai rau.
Il minti pe baiatul cu care esti acum,il minti pe fostul,iti minti parintii... spui vreodata adevarul?
Sa-i demonstrezi fostului ca-l iubesti,presupune practici sexuale. Dupa doi ani impreuna, el mizeaza pe slabiciunea care i-o porti si nu vrea sa iasa din viata ta fara acest lucru...
Ai grija ce faci, ti-ai incurcat viata destul, cauta sa o descurci.
Pentru ca numai tu mai poti, nimeni altcineva.
Si ai grija de tine.Mare!

| lpavel a răspuns:

Sunt c-am multe semne de intrebare aici!
dar cea mai importanta intrebare e : mai merita sa-i acorzi atentie fostului devreme ce si parintii iti interzic asta?
Stiu, uneori e foarte dureros sa scoti pe cineva din inima pe care l-ai iubit sincer si din toata inima dar daca el nu te-a iubit la fel, crede-ma : NU se merita! Ai sa suferi toata viata din cauza lui! Daca poti cumva sa uiti de el incearca, va fi spre binele tau!
Te inteleg perfect, pentru ca am trecut si eu prin asa ceva, din pacate n-am putut s-o uit nici acum... dar mia-m dat seama ca ea vrea sa fie cu mine când nu are pe nimeni iar la primul venit m-a si lasat... complicat!
In fine, ce vreau sa-ti spun daca ti cat de cat la noul prieten uita de cel vechi, va fi spre binele tau iar daca nu atunci nu-l mai chinui si pe el si spune-i ca ai vrut sa incerci cu el ca sa uiti de cel vechi, nu o sa fie incantat dar e mai bine sa-i spui acum decat mai tarziu! O zi buna!

| lllorenusssuumeu explică (pentru lpavel):

Da, dar eu mereu iar m-am intors la fostul prieten, totusi 2 ani cu el pe ascuns :3 nu pot sa uit, si cateodata plang singura in casa, si eu mereu vb cu el la telefon chiar daca nu suntem impreuna, si el ma vrea si el da a zis ca sunt mincinoasa ca nu stiu ce si ca poate iar ii dau teapa sau il mint sunt mai multe sad, si parinti chiar nu ma intleg daca noi tinem unu la altu sad bine eu tin mult la el, dar l-am cam facut sa fie cam idiferent sad.Si as vrea sa fie totul ca inainte, Si iti multumesc pentru raspuns, dar nu o sa raman cu asta care stau acuma ca ma simt si naspa cand il pup gandul meu e tot la ala puppy dog eyes. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa demonstrezi unui om ca-l iubesti e greu de tot.Nu cred ca iti putem da noi un raspuns sa te ajute…
De exemplu, as fi tentat sa-ti zic sa-i faci un copil.Da` merge? Nu merge.Ca poate esti eleva si banuiesc ca alor tai nu le convine sa aiba acum un plod pe cap, care sa-i smiorcaie toata ziua…
Deci depinde de la caz la caz…
Dar altceva nu inteleg eu – exista aici, pe TPU, oameni care nu vorbesc frumos si care jignesc?
Cum asta? Eu stiam ca aici ne ajutam si dam doar raspunsuri serioase.