| мαddยtรรα a întrebat:

Ciao TPU :*. problemaaa URGENTAAA! maine am teza la matematica si nu stiu din ce ne da... a spus ca din tot ce am facut sem. asta straight face
vreau si eu niste lectii pe care credeti voi ca o sa mi le dea. [ clasa a 6. a sem II]

1 răspuns:
| positivity a răspuns:

Bună.
Şi eu sunt în clasa a VI-a. Eu am dat teza la matematică, acum o saptămană. Îţi voi da lecţiile, pe care mi le-a dat mie doamna profesoară să le învăţ pentru teză.
Algebră
I. Rapoarte si proporţii
II. Calcule cu numere întregi
III. Probabilităţi
IV. Mărimi direct proporţionale
V. Mărimi invers proporţionale
VI. Procente
Geometrie
I. Triunghiul isoscel - proprietăţi
II. Triunghiul echilateral - proprietăţi
III. Triunghiul dreptunghic - proprietăţi
Eu am luat 10 la teză, sper că aceasta notă o vei lua şi tu. happy
Baftăă! :*