| CowboyxD a întrebat:

Cind ma masor dimineata am in jur de 182m iar seara am 180m de ce?

7 răspunsuri:
| Becca18 a răspuns:

Dimineata esti mai inalta deoarece corpul este mai incordat si coloana la fel, iar seara corpul este mai relaxat sau obosit big grin Si esti inalt/a ce fain de tine eu sunt scundasad Funda?

| AtateaConditii a răspuns:

Oasele se baga una in alta, eu stiam ca e invers, dimineata ai mai putin si seara mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata corpul e mai relaxat.

| Bellatores a răspuns:

Eu am 1.83big grin

| rebecutzaa a răspuns:

Deoarece corpul tau dimineata se micsoreaza amcitit pe o carte.

| SpongeBobPantaloniTriunghiulari a răspuns:

Dimineata,dupa ce ai dormit, corpul este intans si relaxat, iar inelele intervertebrale au mai mult spatiu intre ele. Si eu daca ma maor dimineata al 1.69-1.70 iar seara 1.67-1.66 laughing

| ici3 a răspuns:

Coloana vertebrala este alcatuita din 33-34 vertebre, despartite de un "disc" Gelatinos de cativa milimetri inaltime. Daca activitatea ta zilnica este preponderent in picioare, sau daca activitatea presupune ridicarea unor greutati peste nivelul umerilor, se produce pana la sfarsitul zilei o compresie in inaltimea discurilor ( cat timp esti tanar aceasta este reversibila, dupa o noapte de somn ) De aici variatia de inaltime. Se poate ajunge pan pe la 5 cm.