| PuffIQDin99 a întrebat:

Cine a fost primul pe lume?:Oul Sau Gaina?

Răspuns Câştigător
| Miina a răspuns:

Buna.
Eu cred ca a fost un dinozaur d-ala mai mic si cand a luat contact cu substantele radio-active s-a transformat intr-o creatura numita gaina! b-).
Hai ca am imaginatie!

10 răspunsuri:
| Alrawan a răspuns:

Gainawinking

| HinnaBunneh a răspuns:

Gaina

| Feri a răspuns:

Andreeahatevole.deja o dai pe Dumnezeu... e o intrebare care nu-si are rostu e logic ca gaina a fost prima.dar nu de la inceputul timpurilor.ea a aparut prin evolutie; cu totii stim ca pasarile se trag din Dinozauri.

| PuffIQDin99 explică:

IAmFabulousSoFuckYou sall nu ma insilta te rog era o intrebare distractiva si daca ceva!:Gaina de unde s-a luat? Tu gindesti"DESTEAPTO"
Uite sub nas apoi sub cacila!

| Alexanderrrrr a răspuns:

Aman2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Celebra dilemă cu întâietatea oului sau a găinii a fost rezolvată de cercetătorii de la Universităţile Warwick şi Sheffield. Iar răspunsul este … găina!
Pentru această descoperire ei au studiat modul de formare a cojii de ou împreună cu toate componentele sale, utilizând supercomputerul HECToR, unul din cele mai performante din UK, împreună cu softul și expertiza celor de la Numerical Algorithms Group. În urma cercetărilor s-a descoperit că proteina ovocledidin-17 (OC-17) joacă un rol esențial în formarea cojii și folosește la transformarea carbonatului de calciu în cristale de calcit, acționând ca un catalizator în creșterea rapidă a cojii de ou. Fără această proteină oul nu s-ar putea forma. Iar cum proteina OC-17 se poate găsi doar în ovarele găinii, se poate deduce destul de simplu că găina a fost înaintea oului.
Cercetătorii cred că o astfel de analiză a modului cum se produce cristalizarea în natură poate să ajute în înțelegerea cât mai bună a modului cum trebuie realizată și controlată cristalizarea artificială.

asa ca, don't be stupid! raised eyebrowsraised eyebrowsraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un paradox. Daca ar fi fost gaina,de unde ar fi iesit? Dar daca ar fi fost oul,de unde ar fi venit si ala? Decat d`zeu stie pe care l-a facut primul, e posibil sa fii facut gaina si ea sa fii facut oule, dar si sa fi facut oul si din acela sa fii iesit gaina.

| andulovecrazy a răspuns:

Gaina a fost deoarece la religie daca ai invatat este o lectie:crearea lumii si Dumnezeu a creat animalele de pe uscat si din apa.parerea mea pup :*

| Biiiby a răspuns:

Pffff pai draga mea eu zic ca a fost oul stii de ce? pentru ca acea gaina de unde a iesit? zici u cum vreibig grin

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns (pentru Biiiby):

Asa,desteapto,si oul de unde a iesit?