| Ros3Blu3 a întrebat:

Cine are jurnal? Cum arata jurnalul vostru? Cum scrieti in jurnal[va adresati ca unei persoane?]? De cand aveti jurnal? Scrieti zilnic?laughing Doamne ce intrebari am pus si eu big grin De curiozitate vreau sa vad cati au juralbig grin

Răspuns Câştigător
| BuburuzZzu` a răspuns:

Eu am jurnal. Este acum in fata mea
Il am de un an si ceva. E un caiet cu 86 de file big grin
Nu scriu in fiecare zi dar cand scriu incerc sa fac un rezumat.
Cand ma apuc de scris :
sus scriu data ex: 16. 04. 2010
apoi un " titlu" ex: Hei, Draga, (de obicei saluturi)
dupa care incep sa scriu 9daca scriu despre un nou prieten sau ceva de genu` pun si o poza scoasa la imprimanta.
La sfarsitul Jurnalului am scris : Statusurile care imi plac, melodiile preferate, am scris versuri, Simbolul cascatului, Simbolul stranutului, Simbolul sughitului, Simbolul ceasului. Iar la sfarsit la sfarsit, din cateva pagini mi-am facut un "Album personal :X" cu poze big grin.

De obicei in jurnal scriu despre cuceririle mele, scriu cand ma cert cu parintii...chestii personale.

Eu cred ca am un jurnal reusit si m`an atasat mult de el chiar daca e rupt, nu mai are coperta... e al meu :X

Acum gata ti-am povestit.
Scuze greselile de scriere totusi e ora 3:11 AM
Fundita?batting eyelashes

| elenalovedogs a răspuns (pentru BuburuzZzu`):

Si eu am jurnal.Il port cu mine peste tot. Lui ii pot spune orice.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da, am jurnal.Arata ca un caiet studentesc, structurat pe capitole si ascuns in cel mai absurd loc la care m-am gandit.Nu ma adresez unei persoane, ma adresez persoanelor. Vorbesc cu ele, le zic ce n-as avea tupeul niciodata sa le zic in realitate si ma simt mai bine. Vorbesc si cu mine, dar nu prea imi place ca nu ajung niciodata la nicio concluzie.Il am de 3 ani.In ultima vreme am scris mai rar.De ce? Pentru ca inainte visam ca traiesc.Acum,traiesctongue

| Bacemi a răspuns:

Nu am doar un jurnal. Am mai multe. Jurnale vii, prietenii mei.

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Hei bunahappy
Eu am jurnal, si l`am facut pentru ca atunci cand simti ca nu ai cu cine vorbi, nu ai un prieten care sa te asculte si pe tine, ci doar vorbeste despre el, asa ceva pentru mine e necesar.
Scriu in jurnal in fiecare zi, si arata cam asa:
Data, ora[de obicei prima data cand scriu in jurnal este dimineata cand ii spun ce am visat, ce vreau sa fac azi, apoi scriu seara pentru ai spune ce am facut toata ziua si daca am realizat vreo dorinta]. Eu pun si ora la care scriu.
Nu am demult jurnalul, il am de o sptamana, dar deja am scris un sfert de caiet studentesc de 86 de file.Si da, ma adresez ca unei persoane, pentru ca pana la urma acolo imi scriu secretele si el stie cel mai bine ce se intampla cu mine, este bff meuhappylove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am jurnal. jurnalul meu este inchis cu lacat. jurnalul il am din cls.1.scriu zilnic.folosesc multeculori aprinse pentru a scrie.imi scriu numai lucrurile personalein el. la inceputul pacgini ma exprim cu:draga jurnalule.

| Dutsa_6079 a răspuns:

Nu, nu am jurnal, am avut candva.acum vreo 2 ani credthinking
Dar "jurnalul" meu de acum pot sa spun ca e cea mai buna prietena a mea, mereu ii povestesc TOThee hee.
Nu avem secrete una fata de alta, petrecem ore intregi vorbind pe mess si cand trebuie sa iesim una din noi de pe mess continuam la tel.

Nici in ziua de azi nu imi dau seama de unde avem atatea subiecte de barfitlaughing

E bine sa ti totusi un jurnal, dar uneori o prietena in care poti avea incredere totala e mai buna decat un jurnal pentru ca iti mai da si sfaturi, mai rade uneori de greselile facute si te ajuta sa treci mai usor peste.batting eyelashes

| Deea_Andreea_1993_6uou a răspuns:

Uite, stiu ca aceasta intrebare ai pus-o in 2010 si acum suntem in 2014 dar niciodata nu e prea tarziu nu-i asa? Ok, eu am sa-ti raspund la fiecare intrebare in parte, cum pot eu de bine.
1.Cine are jurnal?
Eu am jurnal, am jurnal de aproape un an de zile si m-am atasat foarte mult de el in acest timp, asa ca acum il consider cel mai bun prieten.
2. Cum arata jurnalul vostru?
Jurnalul meu este unul original ( exact ca al Violettei ), are 240 de file si are pagini albe cu multe desene.
3. Cum scrieti in jurnal?
Eu scriu tot ce fac intr-o zi, scriu ce simt, imi scriu bucuriile, tristetile, iubirile mele, ce secrete ascund eu, ce secrete ascunde familia mea, dar pe fiecare pagina inainte sa scriu, pun data ex. 12 Iunie 2014. Pe fiecare pagina incerc sa fac tot felul de desene, sa decorez cat mai frumos, dar care sa ma reprezinte, sa-mi reprezinte personalitatea. De ex poti lipi poze cu tine, cu prietenii, decupate din reviste, dar care sa aiba legatura cu ce ai scris, poti arde un colt al pagini, arata exceptional, poti desena, colora si multe altele.
4. De cand aveti jurnal?
Cred ca am scris deja mai sus, dar mai spun odata, de aproape un an.
5. Scrieti zilnic?
Nu trebuie neaparat sa scrii zilnic, decat atunci cand ai facut ceva care chiar merita amintit si citit peste cativa ani cand o sa mai cresti si cand o sa iti recitesti jurnalul.

Sper ca te-am ajutat si ti-am dat destule idei.