| ForbiddenLove a întrebat:

Voi aveti un jurnal? Unde va place cel mai mult sa deschideti jurnalul si sa incepeti sa scrieti? Scrieti in fiecare zi?happy:-D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un jurnal în care scriu în fiecare zi întâmplările cele mai însemnate și neînsemnate, dar mai mult despre viața mea sentimentalăbig grin. Fac asta din prima zi a anului 2009 și vreau să povestesc fiecare zi până voi implini 20 de ani, pentru a avea toată perioada adoleșcenței și toate întâmplările de atunci ori de câte ori vreau să îmi aduc aminte de ele. Jurnalul este o formă de a mă descărca de gânduri rele și neliniștitoare. Adoleșcența este perioada cea mai plină de sentimente și trăiri din viață. Pentru a nu se vedea ceea ce scrie în jurnal, am inventat un alfabet secret pe care îl folosesc de când am inceput să scriu în jurnal. Acolo le prezint și le descriu pe toate persoanele care apar în viața mea. Și cu ajutorul jurnalului îmi voi aminti cu plăcere de momentele plăcute sau mai puțin plăcute din adoleșcențăwinking

4 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Eu nu am si nici nu o sa am asa ceva. Pentru ca nu vad rostul sa tin asa ceva. Sa scriu acolo ce am facut ca dupa ceva timp sa il gaseasca cineva si sa il citeasca? Prefer sa nu stie nimeni in afara de mine ce am facut si ce fac. Din cauza aceasta nu prea imi place sa fac nici poze pe unde umblu. Si acel jurnal s-ar putea sa ajunga candva pe mainile cui nu trebuie si sa iti para rau ca te-ai apucat sa il faci.

| ody a răspuns:

Nup, nu am, dar am avut cand eram mai mica

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Eu am un jurnal, scriu destul de des in el dar nu chiar in fiecare zi fiindca te plictisesti repede daca scrii in fiecare zi. Scriu atunci cand mi s-a intamplat ceva interesant sau am aflat ceva nou, in general de 2-3-4 ori pe saptamana depinde de cat chef am.

| gossipgirl_2584 a răspuns:

Da am big grin
am dat de el zilele trecute si m-am amuzat pe cinste, scriam in el doar evenimentele importante happy
tu ai? scrii in fiecare zi?
fundita?winking :*