| Serban_Claudiu_1993 a întrebat:

Cine e la o facultate de litere și poată sa îmi spună cât de mult contează bacul? Adica sunt momentan plecat în Germania și peste doi ani vreau sa dau bacul acolo și sa ma intorc aici sa merg pe traducător și nu vad cât de mult contează bacul meu dacă tot ce trebuie eu sa știu sunt doua limbi adică vreau sa merg pe Limbi Moderne Aplicate (LMA) și ma gândesc ca examenul de admitere contează mult mai mult având în vedere ca am stat în Germania și o sa știu limba deja la un nivel ridicat iar mulți vin cu puțin și învață abia acolo la facultate deci ar trebuie sa fiu chiar avantajat. Dacă se poate vreau sa primesc doar răspunsuri la întrebare fără sa aud ca e mai bine sa rămân acolo pentru ca nu asta vreau.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul este esential!
Fara BAC - NU poti intra la nici o facultate, sau scoala postliceala!