| LovelyKitty2 a întrebat:

Cine face dans modern? Eu as vrea sa ma apuc de dans modern, dar nu sunt buna la sport si nu am mai facut dans pana acum. E greu de invatat?

5 răspunsuri:
| LovelyKitty2 explică:

Deci e usor? laughing happy

| Carmen100 a răspuns (pentru LovelyKitty2):

La inceput e mai greu pana te obisnuiesti cu colegii, cu coregraful (sau antrenor, tot nu stiu cum se numeste) si pana iti trece febra musculara laughing
Apoi nu o sa mai poti sa te lasi, vorbesc din experienta happy

| Nanami利 a răspuns:

Pai si eu am facut si nu a fost deloc greu.Mai intai faci incalzirea, apoi te apuci sa inveti pasii, pana iese tot dansul, si gata.Deci mie mi se pare simplu de invatat.

| Nanami利 a răspuns (pentru Nanami利):

Bine,la mine a fost naspa la incalzire cand trebuia sa ating cu mainile varful picioarelor laughing Atunci ma dureau picioarele, si venea coregraful sa se lase pe mine ca sa-mi ating varful picioarelorlaughing

| Alexutzuu26 a răspuns:

Dansul modern nu prea are legatura cu sportul. La dans trebuie sa inveti pasii si ritmul pe care sa dansezi.