| raducanumihaela a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot slabi 3 kg(in 2-3 saptamani)? Vreau raspunsuri din propia experienta.

Răspuns Câştigător
| TinaDoll2022 a răspuns:

Eu am slabit mancand ca un bebe...mancam in farfurioare mici(daca mananci in vase mici, mananci automat mai putin)marunteam toata mancarea, luam 5 mese pe zi dar mese mici + ca mancam intre mese un fruct sau o leguma, un baton de cereale.Renunta la mezeluri si la produsele din comert, nu mai manca atatea dulciuri(mananca foarte putin ziua la gustarea de dimineata care se tine normal la ora 10, o patratica e ciocolata, o prajiturica tot ce poftesti tu dulce dar sa nu fie din comert! [cu exceptia ciocolatei]), mananca la ore fixe, cantareste-te doar dimineata si nu te cantari la menstruatie. Apropo nu va merge daca nu faci sport macar o ora pe zi si daca nu ai vointa! Eu am slabit 2 kg si jum cu aceasta "dieta" (dar nu este o dieta de fapt) in 3 saptamani si 5 zile. Succes!

8 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Daca ma crezi eu in 2 zile am dat jos 2 -3 kg..serios aveam 52.7 si acum am 49.7-79.8... am facut exercitii zi si noapte.vb vne dar a meritat, iar cu alimentatia ..am mancat numai peste, fructe, apa si suc de portocale.

| Leutzbv a răspuns:

Sotia mea s-a apucat sa manance raw de vreo 5 luni. Cauta pe net retete si vei slabi garantat

Răspuns utilizator avertizat
| ImPucca a răspuns:

Cred ca toti stim asta: elimini prajelile, dulciurile, produsele fainoase si sucurile acidulate din alimentatie si iti calculezi caloriile( sa ai macar 1000, deoarece daca mananci sub 1000 te infometezi). Trebuie sa retii ca infometarea nu te ajuta sa slabesti, ci te lipseste de vitamine si de apa si daca te infometezi cresterea in inaltime inceteaza(ramai pitica).

Pentru calculator de calorii si alte chestii iti recomand Slabute.ro.

Te pup si multa bafta!

| raducanumihaela explică (pentru ImPucca):

Nu raman pitica, am un 1. 70

| ImPucca a răspuns (pentru raducanumihaela):

Si vrei sa nu mai cresti? Oricum prin infometare nu ti se reduce tesutul adipos(grasimea), ci muschii si cand o sa incepi sa mananci normal, corpul o sa ceara mai mult si peste grasimea pe care o aveai deja se mai pune un strat.

| ImPucca a răspuns (pentru raducanumihaela):

Si vrei sa nu mai cresti?