| StewartCassie a întrebat:

Cine imi poate spune unde locuieste Robert Pattinson? In ce tara si oras.:d fundita kiss

3 răspunsuri:
| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Buna uite aici : Pattinson s-a născut în Londra, Anglia. Mama lui Clare lucra pentru o agenție de modeling, iar tatăl lui Richard importa mașini vintage din Statele Unite. Pattinson a studiat la Tower House School si la Harrodian School. Are două surori mai mari, Lizzy și Victoria. Robert canta la chitara de la 5 ani, iar la pian de la 3. S-a implicat în teatru cu ajutorul Barnes Theatre Company. După ce a acumulat experiență în spatele scenei, s-a apucat de actorie. A captat atenția unui agent într-o piesă Tess a D'Urbervilles, iar de atunci a început să caute roluri profesioniste.
În anul 2005 l-a interpretat pe Cedric Diggory în filmul Harry Potter și Pocalul de Foc.
În 2007 a apărut ca imaginea Hackett pentru colecția de toamnă 2007.
Va apărea în rolurile principale din filmele How To Be (2008) și Little Ashes (2009). În decembrie 2007, Summit Entertainment a anunțat că Pattinson îl va interpreta pe Edward Cullen în filmul Twilight, bazat pe cartea cu același nume, scrisă de Stephenie Meyer. Filmul a avut lansarea oficială pe 21 noiembrie 2008, în Statele Unite ale Americii.Cauta aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Robert_Pattinson si pe wikipedia gasesti informatii despre toate vedetele :-*:-*Sper sa te ajute asta pa:-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robert Douglas Thomas Pattinson
13 May 1986 (age 25)
London, England, UK...aici s-a nascut, de locuit Robert Pattinson şi Kristen Stewart locuiesc împreună, Actorii au închiriat etajul 34 al hotelului "Shearaton Wall Centre", din Vancouver, costul pe noapte al unui apartament fiind de 850 de dolari.

"Au un duplex. Folosesc o a treia cameră pentru a asculta muzică, sau pentru a viziona filme pe o plasmă mare, după ce termină o zi de filmare sau în weekenduri", a declarat o sursă citată de revista "More".
Acum decizi tu ce si cum...

| StewartCassie explică (pentru anonim_4396):

La Hotelul acela eu am inteles ca au fost filmari pentru filmul Breaking Dawn :p