| NothingImportant200 a întrebat:

Cine imi poate zice cum sa scap de niste fete super sacaitoare, care scuipa, vorbesc urat, etc? Am uitat sa mentionez ca sunt mai mici decat minewinking

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fa-ti alt grup de prietene si incearca sa le eviti cat mai mult pe fetele respectivehappy

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Nu le baga in seama, nu are nici un rost sa iti consumi timpul cu niste fetitze prost educate si rasfatate.Indiferenta,indiferenta si iar indiferenta.Sa satura cu timpul daca nu le bagi in seama. Dar daca tu le dai importanta atunci ele din contra o sa fie doar pe capul tau stricandu-ti buna dispozitie. Du-te in alte locuri unde ele nu sunt, decat sa iti strici timpul pentru nimic.:*

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Pai ai putea profita de varsta ta ca sa faci putina "educatie" cu ele. Incearca sa le explici ca nu e frumos cum se comporta si ca daca vor continua asa, nu vei vrea sa mai fii prietena lor. Si daca tot nu se corecteaza, chiar te-as sfatui sa renunti, pentru ca nu esti obligata sa stai si sa suporti lipsa lor de educatie sau, mai rau, sa preiei involuntar anumite atitudini de la ele. Sunt sigura ca iti poti gasi prietene de varsta ta si totodata cu acelasi grad de educatie. Mult succes! big grin

| IrinaAndreea a răspuns:

Am inteles acum cum sta treaba. In cazul asta, cea mai buna solutie e ignorarea. Gaseste-ti alte prietene cu care sa stai si eventual mergeti departe de prietenele vechi. Daca te deranjeaza in continuare, ai putea vorbi cu parintii lor, daca ii cunosti mai bine. Poate se vor maturiza si vor inceta cu crizele astea de comportament.

| NothingImportant200 explică:

Am fost prietena lor, dar acum nu mai suntem si de cand nu mai suntem prietene au incput cu caracterul asta! Iar daca eu le zic ceva ele trebuie ori sa ma imite, ori sa ma i
njure, scuipe etc. Si nu stiu ce sa fac. Daca le iau cu amenintatul o sa rada. Va spun eu ca daca le-ati cunoaste ati fugi mancand pamantulwinking

| Xtina_8376 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta cu un "grup" de prietene laughing si efectiv mi-am bagat ceva in ele daca ele sufera si se dau mari si tari fac si eu la fel, mi-am luat niste fite d'alea si am inceput sa fac misto de ele...nu trebuie sa le arati ca ti'e frica de ele sau sa te lasi "calcata in picioare" ca sa zic asa si u sa nu faci nimic, arata'le ca si u esti "tare" si nu le mai baga in seama...acum astea cu care m-am certat eu nu mai comenteaza nimic si toti le iau la misto au cazut de fraiere sa zic asawinking

| danyfzr78 a răspuns:

Le **** una

| danyfzr78 a răspuns:

Le fuuty una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora-le.