| baconlaris a întrebat:

Cine stie cum pot rezolva sa-mi mearga din nou programele, mereu cand intru intr-un program imi da eroarea asta:The version of this file is not compatible with the version of Windouws you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86(32-bit) or x64(64-bit) verusib if the program, and then contact the sofware publisher.
Cine stie are funda si vot

Răspuns Câştigător
| iSimo a răspuns:

Ce tip de windows ai? Daca e prea vechi este posibil ca programele sa nu mearga fiindca sunt mai avansate. Zic sa-ti instalezi alt windows big grin

| baconlaris explică (pentru iSimo):

Am windous 7

| iSimo a răspuns (pentru baconlaris):

Nu stiu ce sa zic, ar fi trebuit sa mearga ca este un windows bun, totusi zic sa stergi programele si sa le reinstalezi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sistemul tau de operare probabil este pe 32 biti si tu incerci sa instalezi programe pe 64 biti sau invers

| Nikisoara a răspuns:

Intra pe start -> click dreapta pe my computer -> properties. citeste ce scrie acolo si cauta daca exista x64 sau x86. daca nu scrie nimic, inseamna ca ai sistemul pe x86. Dupa aceea, cauta programele pe care le vrei versiunea pe x64 sau x86, in functie de ce ai tu.

Nu are absolut nicio legatura cu un calculator vechi. Ai dat fundita unui necunoscator.

| viorel841 a răspuns:

Probabil nu e bun windows-ul