| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a amintit de vremurile in care aveam un ursulet de plus pe care il chema mickey mouse ce drag imi era, imi aduc aminte ca ii rodeam nasul cand imi dadeau primii dintisori, cate amintiri placute, il mai am si acum dar este prin jucariile sorei mele, voi ce ursuleti aveati cand erati mici, cum se numeau, ii mai aveti?

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Eu am avut cateva jucarii printre care si n ursulet maricel care avea un pui. Numele lor : cel mare : Martin iar cel mic Ionut, asta pentru ca imi placea d eun baiat cu numele Ionut la gradinita. i-am primit de la nasa mea si incA il mai am pe cel mare iar pe cel mic i l`am dat verisoarei mele. Eu nu obisnuiam sa ii rod, doar la papusile barbie le rodeam picioarele si mainile si le ramaneau pe jumatate. Tin minte ca atunci cand aveam vreo 4-5 ani si plecam in excursii cu parintii sau in vacante il luam cu mine ca sa imi tina de urat. Mai aveam o papusa grasuta de la matusa mea pe care o botezasem Olguta, tot pentru ca imi placea numele asta, asa o chiema pe o fata de la gradinita. laughing. Le faceam haine multe sau uniforme, mai ales cand am invatat sa cos pe la 7-8 ani si apoi faceam scoala cu ele, cu catalog, caietele si fiecare avea penarul lui si plastelina.
Interesanta intrebare tongue imi aminteste de copilarieee.:X

4 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Aveam un catelus mare il chema Ronald laughing Era atat d emare, si i-am scos ochiiblushing si la fel ca tine ii rodeamlaughing Am multe amintiri cu el, odata l`am legat cu ata de papiota si i-am dat druymu pe geamlaughing(stau la etaju 3 I don't want to see)atas`a rupt si am coborat dupa ellaughing eram mica si aproapte imi dadeau lacrimile cand cineva il lua si zicea ca nu mi`l mai da inapoilaughing. Din pacate nu-l mai am, am o sora cu un an mai mica ca mine si nu ar fi avut nevoie ca am renuntat la jucarii in acelasi timp. L`am dat la o gradinita sa se joace si alti copii cu ronald a meulove struck era prea mare si fara ochilaughing insa copii de la gradinita l`au adorat din prima zilove struck mai am si o papusa ellalaughing cu aceasta dormeam(si acum mai dorm cateodatablushing) pe ea chiar nu am sa o dau niciodata. Lucrurile astea ma fac sa`mi fie dor de copilariesad

| didu_5680 a răspuns:

Eu mai am si acum o papusica mica, cu parul galben pe care o cheama Gâgâ. big grin A trecut prin multe...Cand a cumparat-o mama, a uitat-o in tren (pe drumul spre casa) tongue, dar s-a intors dupa ea.Are manutele si piciorusele dintr-un fel de cauciuc, si i-am ros si eu cateva degete big grin.

| ServanaAtoni a răspuns:

Mai am cateva; mi-au luat veri/verisoare din ele.desi eu nu am vrut sa le daubig grin
mai am un soarece mare fara ochi(i-am scos ochii cand eram mai mica), 3 ursuleti(cu unul dorm noaptea, il cheama ursache), 2 ratio, o rata, un caine si un iepuras.tot ce mi-a ramashappyinsa anul acesta cred ca o sa mai cumpar cateva pentru ca au ramas prea putine si imi plac mult jucariile de plushappy
eu nu le rodeam.decapitam papusile(aveam o armata intreaga de papusi fara cap), iar jucariile de plus le pupam si le mangaiam blushing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveam multe animale de plus(si inca mai am), dar cel mai drag mi-a fost un bebelus adus de matusa mea. Il chema Enrique, era chel si avea multe hainute. Ii apasam pe burtica si zicea " mama".
De asemenea, ma jucam foarte mult cu masinutele si papusile. Cu masinutele construiam in nisip drumuri, castele si intram cu masinile pe-acolo. Cu papusile nu prea-mi placea deoarece eu nu aveam multe( si alea pe care le aveam sufereau mult:aveau capu` sau mana scoasa). In schimb, adoram sa le fac hainute, sa am cat mai multe, doar sa le privesc.
Imi amintesc cand am chemat o vecina la mine si eu am mers la magazin(eram mica, aveam vreo 10 ani). Cand m-am intors, ea se indrepta spre casa tinandu-se de burta. I-au iesit afara picioarele papusii si m-am prins de ce-a vrut sa faca. I-am cerut-o, dar a inceput sa planga. Dupa ceva timp, a venit mama ei la mine si mi-a zis sa i-o las macar in seara aia. I-am lasat-o si nici n-am mai cerut-o.