| florg78 a întrebat:

Cit ar trebui sa dureze o "partida" de sex ca ambii parteneri sa fie multumiti

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de la cuplu la cuplu. De la 10-15 minute până la o oră sau mai mult.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un timp standard. Uneori vrei o partida scurta si intensa si ambii au un orgasm coplesitor in 5 minute. Alteori, dimpotriva, vrei sa faci dragoste incet si fara graba, sa savurezi la nesfarsit fiecare senzatie si vei fi complet satisfacut dupa o partida de doua ore. Totusi, o partida obisnuita ar trebui sa dureze cam o ora, dintre care actul sexual propriu-zis cam 20-30 de minute.

| gigiro a răspuns:

O partida, 10 minute, sau mai putin, ca pe fete de obicei le doare. Daca te referi la 'a face dragoste cu persoana iubita', e mai greu. Iar chestia cu orgasmul la femei, sa fim seriosi, sa citim statisticile...

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde de parteneri, de experienta, de modul de intelegere intre cei noi. In asa ceva nu exista nimic STAS

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Tine de chimia fiecarui cuplu! Poate fi de 5 minute sau de doua ore si rezultatul sa fie acelasi. Nu e nimic batut in cuie cand e vorba de sex, important e sa se simta amandoi bine impreuna.

| baietzelu a răspuns:

Cica mai nou 13 minute, sa ajungeti la orgasm.Acum depinde de persoana femeie-barbat!

| BluezZzz a răspuns:

22 de minute si sunteti! Ori cum unu a facut sex 6 ore si tot mai vroia.Da 22 minute zic eu.

| vladana a răspuns:

Nu conteaza important e sa aiba ambi orgasm

| apaplata_3820 a răspuns:

Difera de la o persoana la alta.