| want2bMajestic a întrebat:

Cititi in timpul liber? care este ultima carte citita? in ce limba?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, citesc mai mereu cand nu stau pe net, nu dorm si nu muncesc: in tramvai, in salile de asteptare, la coada si intotdeauna macar o jumatate de ora seara inainte de culcare. Ultima a fost Caligula de Grazia Maria Siliato. Acum am inceput Porecla de Jumpha Lahiri.

19 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Convorbiri literare cu Octavian Paler

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place se citesc, ultima carte citita este ''Castelul palarierului '' de Cronin si zilele astea in functie de timpul liber voi incepe sa recitesc ''Amintiri despre viitor '' de Erich von Daniken.Ambele in lb.romana.

cami
| cami a răspuns:

Da, citesc happy -chiar imi place-
pai. ultima carte terminata, este Gentziane (Cella Serghi), dar ma mai ~omor~ concomintent cu Anna Karenina (Lev Tolstoi), Idiotul (Dostoievski)+ Un veac de singuratate (Gabriel Marquez Garcia)... sper sa le fac fata happy

| Nastia a răspuns:

Da, din cand in cand, .crima si pedeapsa,.winking

| JustMeFlory a răspuns:

Dap.citesc,am inceput sa citesc gossip girltongue

lolita
| lolita a răspuns:

"Camorra" de Roberto Saviano despre mafia italiana in limba spaniola.

| andi a răspuns:

AULEU... nu am mai citit...doar unele ziare si rar,,,, de cand cu internetu...mai trebuie sa avem cate un cip in creier care sa ne dea toate informatiile. asta ne mai lipsea...

| kh1ss a răspuns:

Hm... ultima carte pe care am citit`o este " panza de paianjez de cella serghi"

| tukhey23 a răspuns:

Defineste timpul liberhee hee
nu sunt mare cititor, cu atea ''intelectuali'' in romania. eu sunt in plushee hee

| Cryss a răspuns:

Acum citesc : Cum m-am lasat de gandit -mic tratat pentru intelectuali epuizati de Hannes Stein happy.

| Paula a răspuns:

Čachtická pani, in slovaka, ne-o trebuit pentru lectura...
ce tare ii cartea oricum :O ii o "doamna " care se hranea cu sangele fetelor tinere ca cica o facea mai tanara...

| NimeniCuActe a răspuns:

Nicolae D. Cocea - Scrieri alese

| eb4ever a răspuns:

Da! imi place sa citesc in timpul liber! ador cartile din seria twilight! sunt o mare fana! le ador! si ultima carte citita a fost eclipsa sin seria twilight!(le-am citit in romana-dar scriitoarea e din America si se numeste Stephenie Meyer)

| gasca a răspuns:

Am o pfat nebuna sa citesc ceva bun, cu adevarat bun, undeva la granita dintre eminescu-proza si eliade...Pe de alta parte sunt atrasa de mitologie si va intreb daca stiti vreun roman( zic roman gandindu ma la Dafnis si Hloe)cu motive mitologice nordice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.,, singur pe lume " in romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o, a fost cartea placii de baza. Ca mi-am facut un nou calculator si la placa de baza n-am primit carticica obisnuita, am primit un roman in toata regula big grin

| anonima4all a răspuns:

Eu nu prea citesc in timpul liber...doar daca e ceva important pentru scoala

| anonima4all a răspuns:

Nu prea citesc in timpul liber...citesc numai daca e ceva important de la scoala. u citesti?