| anonim_4396 a întrebat:

(Cititi pana la capat, va rog) Poate pare o prostie, dar cand eram mica imi placea mult ideea de prieteni prin corespondenta, iar de curand mi-a venit o idee.
Ar fi cineva interesat sa vorbim folosind DOAR mail-ul, fara sa ne dam numele(facem o adresa noua pe yahoo) si fara sa avem pretentia sa ne cunoastem vreodata? Ma gandesc ca ar fi interesant sa putem povesti cuiva tot ce vrem, avand siguranta ca nu se va afla niciodata...
Am putea vorbi despre hobby-uri, despre viata noastra, despre orice. Stiu, e intr-un fel atat de copilaresc ce incerc sa fac, dar poate ar fi o terapie buna.
Daca inereseaza pe cineva, voi da in continuare cateva detalii despre mine, mai mult sau mai putin relevante, iar apoi voi specifica ce ma intereseaza sa gasesc la un astfel de prieten.

Despre mine:
-Am 15, in curand 16 ani(fata), la liceu clasa a 10-a(mate-info)
-Sunt o persoana timida, sensibila si visatoare
-profilul real nu prea ma caracterizeaza, imi place sa scriu, sa desenez si ma pasioneaza natura umana
-genuri muzicale pe care le prefer: rock, mai mult metal
-nu critic oamenii(adica ma straduiesc sa n-o fac) sunt deschisa sa ascult pareri si sa dau sfaturi
-am ceva "experienta de viata" pentru varsta mea, am trecut prin multe
-inca nu stiu ce imi doresc sa fac in viata, dar sper sa fie ceva maret
-imi plac animalele, natura
-nu fumez, nu beau nu ies in cluburi etc
-urasc grandomania, sa pozez, sa ma aflu intr-un grup mare, sa cer ajutor, sa nu-mi iasa lucrurile cum vreau... urasc destule chestii
-sunt credincioasa, sau cel putin nu sunt atee(dar nu vreau sa deschid subiecte legate de religie...)

Pretentii si preferinte vis-a-vis de persoana cautata:
-sa aiba intre 13 si 17 ani
-sa nu fie din Brasov si sa nu ceara niciodata sa ne cunoastem
-sa aiba un hobby sau o pasiune
-sa fie o persoana serioasa, adica sa nu abandoneze
-sa ne oferim sprijin si incredere
-sa poata trimite un mail periodic(vom alege impreuna intervalul)
-sa scrie cat poate de corect(ma obosesc prescurtarile, virgulele lipsa etc)
-ar fi dragut sa stea la oras, dar e mai putin important
-sexul nu conteaza
-sa fie o persoana inteligenta, sensibila si deschisa
-as prefera sa aiba rezultate bune la invatatura
* isi poate impune propriile reguli

Daca este cineva interesat sa imi trimita mesaj cu niste detalii(in genul celor date de mine) despre el/ea si adresa de mail. Voi trimite imediat ceva la adresa pe care o primesc. Pentru ceilalti, imi cer scuze ca v-am obligat sa cititi asta.

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Prea multe detalii, prea multe batai de cap,si cat despre ' as prefera sa aiba rezultate bune la invatatura' nu stiu ce sa zic, poti invata diverse chestii si de la oameni fara scoalahappy
da in fine, tu vrei sa inveti cat mai multe despre viata, nu?
NU vei invata asta niciodata de la un om cu facultate, vei invata asta de la un om fara scoala, vei invata de la un om care are cu totu si cu totul alta facultate, cea a vietihappy

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Stiu ce incerci sa spui, cand am spus asta ma refeream ca nu as fi vrut sa intru in discutie cu o pitipoanca, prost crescuta sau badarana pe care de obicei le gasesti la coada clasamentului mediilor scolare(dar nu puteam reda asta in intrebare).
Iar eu nu cautam oameni cu scoala a vietii, tocmai pentru ca voiam sa gasesc un copil sau un adolescent. Desi cred ca sunt destul de matura, poate mi-ar fi greu sa port o conversatie cu un adult.
Si aveam nevoie de detalii. Eu pot deduce destule chestii din felul in care imi raspunde cineva daca imi spune cateva lucruri despre el. Trebuia sa avem cateva lucruri in comun, nu? Prin "deduce" vreau sa spun "presupune" pentru ca ma straduiesc sa nu judec, dupa cum am spus. Mereu las loc de "poate ma insel".
Si nu eram interesata neaparat sa aflu lucruri despre viata, cat doream sa gasesc pe cineva, apropiat ca varsta, caruia sa-i pot spune orice fara ocolisuri. Sunt foarte introvertita si uneori...imi lipsesc oamenii.

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite scumpo, lasa-mi idd-ul tau ne putem cunoaste mai bine ca amicitongue etc. prieteni virtualilaughingsau cum spuneti voibig grin

| yiulius a răspuns:

Am 19 asta e singurul detaliu pe care nu il indeplinesc... iar referitor la ideea ta mi se pare geniala si nu mar deranja sa o incerc. daca nu reusesti gasesti persoana perfecta, as putea incerca sa ii tin eu locul

| EuElyEla99 a răspuns:

Bunahappy stiu ca intrebarea este mai veche dar, chiar m-are interesahappy daca mai este valabila, lasa-mi un mesaj privat si vorbim acolo:*

| anonim_4396 explică (pentru EuElyEla99):

De fapt, nu, intrebarea asta nu mai e valabila. In schimb am postat astazi alta, tot legata de corespondarea prin mail, dar diferita.
http://www.tpu.ro/......legate-de/
Te astept acolo sa-mi spui parerea ta.

| EuCeaANiumanui a răspuns:

Buna!
Despre mine:
-am 13, merg pe 14( fata) in clasa a7a
-sunt o persoana timida,sensibila,prietenoasa si visatoare
-nu beau,nu fumez,nu frecventez cluburile
-genuri muzicale:cam toate in afara de manele
-urasc minciuna,oameni care se prefac prieteni adevarati, sa fiu dezamagita
-imi place mult sa cant si sa dansez, iubesc matematica, imi place desenul, imi place tot ce este lagat de oameni si imi place sa visez la viitor
-nu-mi place sa ma cert sau sa critc
Id-ul meu: iudita_iudy@yahoo.com
P.S. Sper sa verei sa fim prietene

| anonim_4396 explică (pentru EuCeaANiumanui):

Buna, stiu ca mi-ai raspuns acum mult timp la intrebare si habar n-am daca mai esti pe aici sau daca mai esti interesata, dar as vrea parerea ta in legatura cu o alta intrebare lunga de-a mea:
http://www.tpu.ro/......legate-de/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca astept raspunsuri!

| Haizambeste a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ar placea sa corespondam dar nu prin email... ci prin scrisori...
Lasa-mi un mesaj daca esti de acordwinking
Pup :*

Răspuns utilizator avertizat