| Sparky a întrebat:

Colegii ma i'au uneori la misto ...si profesorii cateodata ce sa fac? Va rog eu sa ma ajutati am nevoie de raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Asta e singurul motiv?
De multe ori se intampla ca elevii noi dintr-o clasa sa fie luati peste picior, nu numai de catre colegi, chiar si de profesori. Daca stii sa te impui cumva si sa le arati ca tu nu esti persoana potrivita pentru glumele lor, cu siguranta te vor lasa in pace.
Nu trebuie s ale permiti sa faca comentarii pe seama ta, nici chiar profesorilor. Poti vorbi cu directorul daca ai probleme cu profesorii, iar intre colegi trebuie sa te impui mai mult si sa nu le dai nici un motiv de a comenta.

6 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Asa, din senin? sau faci u ceva? sau esti cunoscut ca "bufonul clasei"? depinde ce reputatie ai.sugestia mea este sa ii ignori, sa razi odata cu ei, si sa te comporti asa incat sa le arati ca se inseala amarnic. sper sa te ajute cu cwva ce ti-am scris happy

| Nicoleta a răspuns:

Care e motivul pentru care se leaga de tine?

| Romancutza a răspuns:

Depinde totul de comportamentul tau fata de ei. II poti ignora oricum, sau vorbeste si tu cu directorul scolii sau parinti, sigur iti vor da ei niste sfaturi mai bunewinking

Bafta!

| mada_9093 a răspuns:

Buna! ca sa te putem ajuta trebuie sa ne spui care e motivul pentru care fac misto de tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspundele si tu cu aceeasi moneda atunci sa mai tarziu;;;; daca nu poti nu-i baga in seama

| Sparky explică:

Sunt coleg nou iar colegii nu ma prea cunosc... profesorii fac misto de mine...