| fabian12345326 a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 15 ani si sunt in clasa 8 si lipsesc cam de la scoala (sunt obosit si dorm mai mult, cateodata nu am niciun chef) si cand ma duc la scoala colegii incep sa ma intrebe de ce nu vin la scoala si ma preseaza si mie imi este rusine si profesorii cateodata fac misto.
Am lipsit o saptamana fara motiv.
IMI PUTETI DA UN MOTIV CREDIBIL SA LE SPUN?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Spune-le că ai avut probleme personale.
Încearcă să îți schimbi programul, să te odihnești mai mult astfel încât să poți merge la ore.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le spui adevărul, că nu te simți bine.
Apoi să mergi la medicul școlar să vadă ce probleme ai.

| Plato a răspuns:

Te-nteleg pe de-o parte, pe de alta, insa, ai examen in curând.
Fă un efort, apoi pe a 9a la Filo ai timp sa tot dormi.

| Rd79 a răspuns:

Esti obosit la 15 ani? Really? Si la 30, 40 cum o sa fi atunci?
Ce scuza patetica e asta ca lipsesti pentru ca esti obosit? macar fi barbat si spune ca ti se rupe de scoala, si cand te intreaba colegii zi-le adevarul si gata.

| Horus35 a răspuns:

Ce ai spune dacă te-ai culca mai devreme?

| Plato a răspuns (pentru Horus35):

Nu e asa usor cum pare.