| exotickiller a întrebat:

Colegii rad de mine si imi spun "chior" "orb"(da port ochelari).Cum sa reactionez, ce sa fac? Nu pot doar sa tac.Stiu ca ar trebui sa-i ignor dar nu pot, pentru ca doare. Daca ii ignor, o sa continue.Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Spune-i ca da, erai chior inainte sa ii porti, acum poti vedea mai bine ca ei si spune-le asa " Ghici ce " iar ei o sa zica 'ce' si tu sa le zici, pot privi in capul vostru, e gol. nu meritati efortul laughing

| exotickiller explică (pentru Liviu):

Da,as putea sa fac asta...In loc sa ma supar, sa rad si eu cu ei. big grin

6 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Spune-le ca nu ar vrea sa fie in locul tau, ca e un defect care il ai si incerci sa l rectifici, iar daca tot continua lasa i in pace pentru ca o sa o tot faca daca vad ca te ataci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si daca esti chior care e faza? si eu is chior si o zic singur, nu las pe altii sa zica inaintea mea

| exotickiller explică (pentru suntserios):

Faza e ca pe mine ma doare.

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

Spune-le : Inainte puteati sa imi spuneti chior, dar acum nu. Din contra, poate acum vad chiar mai bine decat voi.

| Karii1506 a răspuns:

Eu am purtat si inca port ochelari. Dar de curand mi-am pus lentile de contact. Nu e o solutie foarte avantajoasa dar te scapa de reactiile prostesti ale altora.
Cand purtam ochelari multi ma faceau aragaz cu patru ochi, dar acum se uita la mine de parca as fi model de ala de pe podium laughing Am stiut sa le dau clasa. Incearca sa-i ignori. Rezolvarea va veni de la sine.