| GwenStefani a întrebat:

Considerati ca este gresit sa plecati in strainatate, departe de familie pentru a va indeplini visele( locuri de munca bine platite, visul de a calatori, de a cunoaste noi culturi- dar in principal gasirea unui loc de munca bine platit)?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este greşit! Dacă această ţară nu-ţi oferă strictul necesar.Munceşti la patroni pe 600 lei câte 10-12 ore, te înjoseşte pur şi şimplu!

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e ceva rau, e foarte bine ca gandesti asta.
Daca vrei sa faci ceva cu viata ta, parinti te inteleg si iti respecta decizile, sunt si ei constienti ca in tara e un viitor incert!

| ComatoseWine a răspuns:

As fi crezut ca as putea sa plec, dar nu pot.Nu imi pot parasi familia si prietenii.Dar daca as sti ca vine cineva cu mine sau macar daca as sti ca imi voi gasi "iubirea vietii" in alta tara atunci as pleca.Altfel nu as putea:d.Dar nu este gresit!

| LegionarulRoman a răspuns:

Da.Ce-ar fi ca toti lasi care au plecat in strainatate sa se intoarca, sa intre in Bucuresti si sai dea jos pe Base, pe Micki Mouse Ponta &company (asa cum s-a intamplat in Islanda), sa pune oameni cinstiti care nu au mai guvernat niciodata, care sa nu le mai pupe talpile la UE si Nato.Inteleg ca vremurile sunt grele,ca pur si simplu nu ai bani,dar din asta rezulta ca nu suntem un popor ci o populatie(uitat-te la scorurile de la alegeri, in care a iesit simbolic Tot Iliescu, cel care a inchis toate intreprinderile lui Ceusescu, si de aceea parintii nostri nu mai au unde sa munceasca).Un sfant spune: "Poporul isi merita conducatprii si soarta in functie de faptele lo", deci rezulta logic ca ne meritam soarta.Si ganditi-va la tragediile cu copii care plang dupa iubirea parintilor plecati in strainatate, care pentru o munca de rahat iau vreo 100 de euro, in lco sa le ofere iubirea si spijinul copiilor, care simtinduse singuri se avanta in relatii sexuale, druguri, betii etc..care insa aduc doar nefericire si tristete.

| LegionarulRoman a răspuns:

Este consecinta societatii actuale, care ne priveaza de patriotism, spunandu-ne ca e bina ca parintii nostri sa le stearga curul la italieni, sa lucreze ca salahori sau ca ultim om.Ca,cultura si spiritualitate, Romania este mult peste alte state europene, deducand ca daca te muti in strainatate, doat pentru a vedea locuri noi si "oameni mai civilizati "nu esti decat o lichea de care tara mai bine s-ar lipsi.

| MrSoapte a răspuns:

Nu este o greseala...ci, este o sansa!

| TheSmith a răspuns:

Nu este gresit, trebuie sa faci ceva pentru viata ta...in Romania este greu sa realizezi ceva!

| Katoteshika a răspuns:

Nu, nu este...
deoarece ii poti ajuta pe parinti cu banii +ca ai sa vorbesti cu ei, sa te intalnesti cu ei, ai si avantajul ca poti vedea locuri noi:*

| TheKillerrr a răspuns:

Daca tu crezi ca visul si viitorul tau consta in acest lucru, ar fi bine sa iti indeplinesti visul, daca tu chiar asta iti doresti. Urmeaza-ti visele! Sper ca te-am ajutat!