| anonim_4396 a întrebat:

Considerati ca in Romania ar trebui sa apara o schimbare in randul adolescentilor? Daca da, ce trebuie schimbat?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

N'as permite sa se mai dea la tv atatea subiecte violente! de ex Stirile de la protv nu mai de omoruri, violuri se vb. Se pot aborda si alte subiecte educative! Fara sa vrei auzi aceste lucruri si la otv la fel.
La adolescenti as pune accent pe sport, pe cultura...
Si alokatia ar trebui sa ne'o mareasca pentru ca din 40 de lei ce'ti poti lua? Ar trebui 200 ron sa o facahappy
Si noi, adolescentii sa nu ne mai gandim numai la sex, bautura, fumat etc Sunt lucruri in viata de adolescent mult mai interesante.
Nu-i mai frumos o plimbare in parc tinandu'te de mana cu pers pe care o iubesti si sa mergeti la un suc? decat alte prostii?
Ganditi-va! Ar trebui sa ne schimbam gandirile, sa stym ce vrem de la viata, ce obiective de viitor vrem sa atingem in viata, sa luptam pentru ceea ce ne dorim, pentru visurile noastre!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-ar strica daca ar fi ceva mai educati, daca ar prezenta mai mult interes pentru scoala si s-ar implica in cat mai multe programe internationalewinking

| Silvia a răspuns:

Da, ar trebui să apară o schimbare în rândul adolescenţilor.Ar trebuii să ne mărească alocaţialaughing. Ce ţară din UE mai are alocaţia ca aici?

| shtephie a răspuns:

Multumesc pentru apreciere happy

| bOse a răspuns:

Comportamentul persoanelor din jur, e inadmisibil.

| Mirabela_6911 a răspuns:

Dahappy
Ei stiu unele lucruri pe care nici noi nu le stim la o varsta matura.happy
De vina este calculatorul/. Si televizorul.happy
As schimba si putin comportamentulhappy
Atata obraznicie si rautate. Uratstraight face
In rest e bine ca stiu sa se descurce la calculator.
Cunosc unele persoane care nici nu stiu cum sa deschida calculatorulbatting eyelashes
o zi buna in continuare:d

| anotherhumanbeing a răspuns:

Mda...

| LauraGush a răspuns:

Prea multi cocalari, pitipoance si hipsteri sunt in tara asta de rahat...anturaju inseamna totul\m/

| 4ndrey a răspuns:

Toti cocalari si pitipoancele duse in lagare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea nu se schimba ca vrem noi.
Fiecare persoana are multiple personalitati.
Poti cataloga o persoana dupa ce o cunosti.
Lumea mereu va vrea alceva, dar trebuie sa fie constienti ca o persoana nu se schimba de pe o zi pe alta.
Daca ar fi sa schimb eu ceva ar fi agresivitatea care nu e neaparat in filme ci la minunatele stiri.