| naviDIabLO a întrebat:

Conteaza cum va imbracati?, De ce?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca mie imi place cum imi sta parerile celorlalti nu conteazawinking
Nu am un stil care sa iasa in evidenta dar ma simt bine in hainele mele chiar daca nu "tipa" dupa atentie.Nu imi place sa ies in evidenta cu nimic si cu atat mai putin cu ceva atat de superficial ca imbracaminteahee hee

| Elena1234456 a răspuns:

Imbracamintea mea ma reprezinta, este stilul meu happy. Si daca as iesi goala pe strazi, mi-ar fi frig, ca la Galtati ningehee hee.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sigur ca conteaza! Ne imbracam, dupa anotimp si folosim imbracamintea care ne sta cel mai bine si ne da o nota interioara eleganta. Fiecare dintre noi are felul lui de a se aranja si asorta culorile imbracamintii dupa intuitie si gustul propriu.

| Victoria a răspuns:

Foarte mult. Pentru ca modul de a se imbraca al unei persoane reflecta ceva din personalitatea sa. Eu prefer sa fiu intotdeauna la moda, cu conditia ca hainele respective sa imi stea bine.

| anad a răspuns:

Conteaza in primul rand sa ma apere de frig sau de razele soarelui si mai apoi sa ma simt eu bine.

| nobody_9468 a răspuns:

Da, conteaza foarte mult, insa nu e ceea ce defineste un om.

Adica multi/e am vrea haine cu multimea si din cele mai sic, eu una nu'mi permit de fiecare data sa'mi cumpar ceea ce'mi place, fiindca pur si simplu nu am bani.Sau pur si simplu pe mine multa lume ma intreaba daca sunt emo sau "roaker'itza" si nu sunt fiindca ascult toate genurile muzicale, insa asa e stilul meu.Si sunt multe astfel de cazuri, insa intr'adevar una e cand vezi un tip "bun" imbracat "cool" si alta cand vezi tot un tip "bun" dar mai vai de capul luihappy. In ultimul timp sunt multe criterii pe imbracaminte, adica o fata daca se imbraca in roz e pitzi, daca poarta haine largi e rapper si nu intodeauna il reprezinta pe om.

Eu una ma imbrac mai mult sport si chiar nu am multe haine, insa destulelaughing. De obicei aleg tenisi, jeansi si o bluza/tricou mai "ciudata/special" ca sa ies in evindenta sau pur si simplu pun un accesoriu care sa ma "lumineze". Si intodeauna port cercei, de care am devenit"obsedata" adica arunc banii doar pe "chichiniturile" astea si pe esarfehappy. Si apropo una e cand sunt "cool" imbracata si alta e cand sunt "oarecum", intr'un fel imi poate schimba si starea de spirit.

Bafta.

| CosteaVlad a răspuns:

In functie de imprejurari poate conta foarte mult cum te imbraci. De exemplu cand mergi la o festivitate mai speciala este indicat sa te imbraci adecvat, pentru a nu crea o imagine proasta despre tine. Adica toata lumea e la costum si tu esti in pantaloni scurti.hee hee.
Dar in alta ordine de idei, exceptand cazurile cand mergi la scoala, la nunta, sau mai stiu eu unde cand totusi trebuie sa fii imbracat cum trebuie, cand mergi pur si simplu sa te plimbi, pana la magazin, sau sa duci gunoiu', etc, nu cred ca mai conteaza prea mult acest aspect. big grin

| Anduciu a răspuns:

Da. Felul in care ma imbrac imi reflecta personalitatea si starea de spirit.Ma simt in largul meu daca sunt imbracata cu ceva ce-mi placebig grin

| Ruxyana a răspuns:

Ceau
pentru ca imbracaminte iti arata cam 50% din comportamentul unei persoanetongue:X:X
in unele situatii te face sa pari shic, frumos/a, ''in top cu moda'', printesa rasfatata sau printul in unele cazurihee hee...:*
uneori te face mai slab sau mai grashee hee asa ca nu orice imbracaminte nii se potrivestetongue depinde de fiecarehappy

| cretzufinish a răspuns:

Reflecta personalitatea fiecaruia, ma protejeaza de frig, acopera anumite parti si le descopera pe altele (dupa caz) laughing.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Pentru mine conteaza foarte mult deoarece felul in care ma imbrac ma definestehappy

| me_3408 a răspuns:

Pentru mine conteaza, chiar mult.Hainele mele imi reflecta personalitatea.De exp:daca x sar imbraca in roz cu fluturasi etc ai zice ca e vesela mereu si asa...Concluzia e ca hainele pot spune multe despre cine esti.

| cosima11 a răspuns:

Desigur ca nu haina il face pe omwinking dar tot conteaza cum te imbraci, si conteaza foarte mult cum iti potrivesti hainele in functie de ocaziile la care participi. mi se pare normal sa nu mergi la biserica in fusta scurta sau la discoteca cu pantaloni de stofa sau mai stiu eu ce haine. cum se zice si mai sus, imbracamintea unei persoane reflecta si o parte din comportamentul si gandirea sa.

| malina_9455 a răspuns:

Conteaza mult. pe mine ma reprezinta stiulul sport. daca mai vedea intr-o zi cu un tricou cu paiete o pereche de cizme cu toc si o fustita mini inseamna ca nu sunt eu. asa m-am obisnuit si imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Să nu râdă unii de tine.

| amerie_1395 a răspuns:

Din pacate, da! Pai, pentru a-mi scoate in evidenta frumusetea si a-mi ascunde unele defecte.Si asa cum ti s-a tot spus: hainele reflecta intr-adevar personalitatea.