| Elenamaria22 a întrebat:

Contul tău a fost blocat temporar.

Am descoperit activităţi suspecte în contul tău de Instagram şi, ca măsură de securitate, l-am blocat temporar.

Este posibil să-ţi fi fost compromis contul, după ce ai introdus parola pe un site web proiectat să semene cu Instagram. Acest tip de atac se numeşte phishing.

În paşii următori îţi vom cere să-ţi confirmi identitatea pentru a te ajuta să protejezi contul şi să te reconectezi

Când dau continua, îmi apare numărul de telefon vechi la care nu mai am acces și o adresa de mail necunoscuta, deci nu pot sa îl securizez cred.Ce pot face, help! Dau funda

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar ce este aici poti face:
https://www.facebook.com/help/instagram/366993040048856

2 răspunsuri:
| bianca0942 a răspuns:

Din cauza chestiei acesteia mi s-au sters 3 conturi de Instagram.Parerea mea este ca orice ai face, nu iti mai poti readuce contul inapoi.Ia-o de la capat cu altul! O seara frumoasa.

| Hauuaqui a răspuns:

Buna. Ai reusit sa iti recuperezi contul? Am aceeasi problema si nu stiu ce as putea face